15 Nisan 2023 Cumartesi

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkı ve destekleriyle Kültür ve Sanat Muhabirleri Derneği tarafından “Medya Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları” programı bu yıl Gaziantep ve Malatya’nın ardından Kütahya’da düzenlendi.

Kütahya Belediyemizin ev sahipliğinde ilimize gelen yaklaşık 50 Kültür Sanat Muhabirleri Derneği üyesi gazeteci ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı Sanem Arıkan’ı, Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, karşıladı.

Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Başkanı İbrahim Gökdemir ve Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal’ın açılış konuşmalarının ardından Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Işık, misafirlerine Kütahya Belediye Meclis Toplantı Salonunda Kütahya ve Kütahya Belediyemizin yaptığı çalışmaları anlattı.

Başkanımız Işık, Kütahya’nın UNESCO Zanaat ve Halk Sanatları alanında Yaratıcı Şehir Ağı’na Türkiye’den kabul edilen ilk şehir olduğunu ifade ettiği konuşmasında, Kütahya’nın Firgler’den günümüze kadar gelen birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını, daha da önemlisi Kütahya’nın Kuruluşun ve Kurtuluşun Toprakları olarak anıldığın ifade etti.

Göreve geldiği günden bugüne Türkiye’ye örnek olacak birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Başkanımız Işık, kültür ve turizm alanında da birçok projeyi başlattıklarını, bazılarının tamamlandığını bir kısmının ise halen devam ettiğini söyledi.

Katılımları için Kültür ve Sanat Muhabirleri Derneği üyelerine teşekkür eden Başkanımız Işık, 2 gün süre ile Kütahya’da kalacak olan gruba bu iki günde güzel anılar biriktirmelerini ve şehirlerine geri döndüklerine gazetelerinde, basın yayın organlarında iyi anlatmalarını ve tanıtmalarını istedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 538