17 Nisan 2023 Pazartesi

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, tamamen elden geçirilen ve yeni yüzleriyle hemşehrilerimizin hizmetine sunulan mezarlıkları ziyaret etti. Tüm hemşehrilerimizin Kadir Gecesi’ni kutlayan Başkanımız Işık, “Rabbim nice güzel günlerde birlikte olmayı bizlere nasip etsin” dedi.

Altyapı, ulaşım, çevre, spor tesisleri gibi yatırımlarla geleceğin Kütahya’sını inşa eden Kütahya Belediyemizin şehir merkezinde bulunan tüm mezarlıklarda başlattığı bakım, onarım ve yeniden imalat çalışmalarının tamamlanmasının ardından Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, yeni yüzleriyle hemşehrilerimizin hizmetine sunulan mezarlıkları ziyaret etti ve geçmişlerimizin ruhuna dua okudu.

Mezarlık ziyaretlerinin ardından hemşehrilerimizin Kadir Gecesi’ni kutlayan Başkanımız Işık, “Şehrimizin en güzide, en değerli mekanlarından birisi olan Sultanbağı Mezarlığımızdayız. Öncelikle 2022 yılında şehrimizdeki tüm mezarlıklarımızın duvarları başta olmak üzere korkulukları, içlerindeki yollarının tamirat işlemlerini tamamladık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şehrimize yakışan, atalarımıza, büyüklerimize, ebedi istirahatgâhına göç eden hemşehrilerimize yakışan mezarlıklara kavuştuk. Emeği geçen yüklenici firmadan belediyemiz çalışanlarına kadar herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu mübarek Ramazan ayında özellikle 11 ayın sultanı olan ibadet ayı, birlik ve beraberlik ayı, zenginlerin fakirleri kolladığı yardımlaşma ayı olan Ramazan ayında yapılmış olan tüm ibadetleri Rabbim dergâhında kabul eylesin. Mübarek Kadir Gecemiz şehrimize, ülkemize, aziz Türk Milletine ve Türk İslam alemine hayırlar getirsin, insanlık için hayırlara vesile olsun. Bu vesileyle Kadir Gecenizi ve mübarek Ramazan Bayramınızı canı gönülden kutluyor, mezarlıklarımız başta olmak üzere şehrimize sahip çıkmanıza ve belediyemizin yapmış olduğu hizmetlere sahip çıkmanıza vesile olan bir ay olmasını diliyorum. Rabbim nice güzel günlerde ve mübarek aylarda birlikte olmayı, sevdiklerinizle birlikte bu güzel günlerde olmayı nasip eylesin. Tüm hemşehrilerime saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum, Allah’a emanet olunuz” ifadelerini kullandı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 444