18 Nisan 2023 Salı

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Kadir Gecesi’nde geleneksel olarak düzenlenen iftar ve sahur programında hemşehrilerimizle bir araya geldi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen programda konuşan Başkanımız Işık, “12 mahallemizde bölgedeki yakın mahalle sakinlerimizi de davet ederek iftarlarımızı yaptık. Herkese katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Rabbim sağlıkla ve sıhhatle yeni Ramazanlara hepimizi birlikte eriştirsin” dedi.

Kütahya Belediyemiz tarafından Ramazan ayına özel hazırlanan etkinlikler, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve paylaşma içinde yaşanmaya devam ediyor. Kütahya Belediyemiz tarafından Kadir Gecesi’nde geleneksel olarak düzenlenen iftar programına Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Ahmet Erbaş ve MHP Kütahya Milletvekili Adayı Ülkü Gökçen Kehribar ile birlikte katıldı. Hemşehrilerimizin yoğun ilgi gösterdiği programda masaları tek tek gezerek istek ve talepleri dinleyen Işık ve Erbaş, Belediye Kütahyaspor futbolcularımızla birlikte çocuklara oyuncak ve top hediye ederek yüzleri güldürdü.

Oruçların açılmasının ve duaların edilmesinin ardından hemşehrilerimize hitap eden Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “On bir ayın sultanı Ramazan’da bin aydan daha hayırlı olduğuna inandığımız Kadir Gecesi’nde sizleri belediyemizin önünde Ramazan sofrasında buluşturmak istedik. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Ramazan ayı hepimizin de bildiği gibi birliğin, beraberliğin, yardımlaşmanın, kardeşliğin üst sınıra çıktığı bir ay. Özellikle zenginlerimizin fakirlere baktığı, zekatını, fitresini ve sadakasını verdiği bir ay. Herkese hayırlı olsun diyorum. Bugün bu özel gecede bizleri yalnız bırakmayıp buraya katılımınızdan dolayı sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca Belediye Kütahyaspor Kulübümüzün değerli başkanı ve sporcuları da aramızda. Onlar da çocuklarımıza top ve oyuncak dağıttılar. Onlara da bizleri yalnız bırakmadıkları için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah tutmuş olduğumuz oruçlar başta olmak üzere yaptığımız her türlü ibadeti dergâhında kabul eylesin. Ülkemizin 11 ilinde meydana gelen deprem nedeniyle buruk bir Ramazan geçirdik. İnşallah en yakın zamanda deprem bölgesindeki vatandaşlarımız başta olmak üzere Kütahya’mıza ve diğer illere giden depremzedelerimiz bu mağduriyetten kurtulurlar. Milletimizin yardımı, desteği ve devletimizin gücüyle o yaralar sarılır. Önümüzdeki yıl daha güzel bir Ramazan geçiririz. Belediyemizin önünde bu özel günde düzenlediğimiz iftar programımızla bu yılki programlarımızı tamamlıyoruz. Toplam 12 mahallemizde, bölgedeki yakın mahalle sakinlerimizi de davet ederek iftarlarımızı yaptık. Herkese katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda ve günlerde başka programlarda buluşuruz. Hepinize hayırlı akşamlar diliyorum, gecemiz mübarek olsun, Rabbim sağlıkla ve sıhhatle yeni Ramazanlara hepimizi birlikte eriştirsin. Bu vesileyle yaklaşan Ramazan Bayramınızı da canı gönülden kutluyorum. Allah hayırlı ve uğurlu eylesin” diyerek sözlerini noktaladı.

MHP Kütahya Milletvekilimiz Ahmet Erbaş ise yaptığı konuşmada, “Sayın başkanım, bütün inananların, Müslümanların özel bir gecesinde binlerce insanı bir araya getirmenizden dolayı şahsınızda belediyenize ve tüm ekibinize çok teşekkür ederim. Bugün Kadir Gecesi, tuttuğumuz oruçlar, yaptığımız ibadetler, edeceğimiz duaların şimdiden kabulünü niyaz ederim. Allah sağlık ve afiyet versin. Biraz önce dolaşırken depremzede kardeşlerimizi de gördüm. Allah onlara da sabırlar versin, dayanma gücü versin. Türk Milletinin birlik ve beraberliği bir kez daha bu depremde ortaya çıkmıştır. Cenab-ı Allah bir daha bu tür acıları bizlere yaşatmasın. Ben bu iftar vesilesiyle aramızda bulunan Belediye Kütahyaspor oyuncularına ve başkanına da çok teşekkür ederim. İnşallah bu gece edilecek dualar içerisinde sizler içinde bir yer vardır. Çünkü Kütahya sizden şampiyonluk bekliyor. Dualarımıza bu genç arkadaşlarımızı da ekleyelim. Bu yıl bu genç arkadaşlar bizlere şampiyonluğu versin, bu şehir başka bir şenlensin. Hepinize sağlıklı, huzurlu günler diliyorum. Şimdiden bayramınız mübarek olsun” ifadelerini kullandı.

İftar programının ardından teravih namazı için vatandaşlarımızla birlikte camiye giden Işık, Erbaş ve beraberindeki heyet, namazın ardından Ulu Cami önünde lokma dağıtımına katıldı. Burada da hemşehrilerimizle ve esnaflarımızla bir araya gelen Başkanımız Işık, istek ve talepleri yerinde dinledi. Ardından Kütahya Belediyemiz önünde bu kez sahur sofraları kuruldu. Sahur sofrasında edilen niyet ve dualarla geleneksel Kadir Gecesi programı sona erdi.

Geleneksel Kadir Gecesi programına; MHP Kütahya Milletvekili Adayı Ülkü Gökçen Kehribar, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Belediye Başkan Yardımcılarımız Abdullah Damcı, Murat Arık, Belediye Kütahyaspor Başkanı Erdoğan Çolak ve futbolcular, birim müdürlerimiz, mahalle muhtarlarımız ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 433