18 Nisan 2023 Salı

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkı ve destekleriyle Kültür ve Sanat Muhabirleri Derneği tarafından “Medya Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları” programı kapsamında şehrimizde ağırladığımız gazeteciler, Kütahya’daki izlenimlerini gazetelerine taşıdı.

Şehrimizin kültürü, sanatı, tarihi gibi birçok konuya değinen gazeteciler, Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ı “Farkı Belediyecilik, Farklı Belediye Başkanı” başlığıyla manşete taşıdı. Kütahya Belediyemiz ev sahipliğinde yapılan ve 50 Kültür Sanat Muhabirleri Derneği üyesi gazeteciye aktarılan 5 bin yıllık tarihiyle Aizanoi Antik Kenti, şehrimizin mabedi Ulu Cami, Kütahya Belediyemiz tarafından restore edilen Cafer Paşa Dârülkurrâsı, simgemiz çinicilik, kültürel ve turistik öğelerimiz farklı gazetelerde yer aldı.

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın konuşmalarının da yer aldığı haberlerde, Türkiye’ye örnek olacak birçok projenin hayata geçirildiği kaydedildi. Başkanımız Işık gazetelerdeki konuşmasında, Kütahya’nın UNESCO Zanaat ve Halk Sanatları alanında Yaratıcı Şehir Ağı’na Türkiye’den kabul edilen ilk şehir olduğunu ifade ederek Firgler’den günümüze kadar gelen birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını, daha da önemlisi Kütahya’nın Kuruluşun ve Kurtuluşun Toprakları olarak anıldığını belirtti.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 471