20 Nisan 2023 Perşembe

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, imalatların başladığı Bayraktepe proje alanında incelemelerde bulundu. Başkanımız Işık, “Burası inşallah bittiğinde herkesin gelip görmek isteyeceği çok özel bir park olacak” dedi.

Şehrimizdeki yaşanabilir alanları artırmak için yatırımlarına devam eden Kütahya Belediyemiz, Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık öncülüğünde yeni bir projenin daha startını verdi. Evliya Çelebi Mahallesi sınırları içerisinde yer alan bölgede Bayraktepe Projesi’nin imalatlarına başlandı. Hayata geçirilecek projeyle Bayraktepe’de 43 metrelik dev Türk Bayrağımız, 16 Türk devletinin kurucuları ve bayrakları ile Orhun Abideleri gibi çok özel detaylar yer alacak.

Şehrimizin tarihini ve kültürünü yansıtacak önemli detayların da yer alacağı projeyle ilgili bilgi veren Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Evliya Çelebi Mahallemiz sınırları içerisindeki Bayraktepe proje alanındayız. Mehmet Akif Ersoy Mahallesi ve Evliya Çelebi Mahallesi muhtarlarımızla beraberiz. Dernek başkanımız ve Meclis Üyemiz Kemal beyle birlikte proje alanını ziyaret ettik. İmalatlarımız başladı, inşallah bu yıl içerisinde buraya özellikle bu bölgedeki vatandaşlarımızın kendi evlerine yakın bir alanda bir park alanı kazandıracağız. Bu parka da Kütahya’mızın tarihine, kültürüne, geleneklerine uygun figürlerle yeni bir değer kazandıracak bir alanı inşallah şehrimize kazandırmış olacağız. Ben her iki muhtarımıza da dernek başkanımıza da meclis üyemize de göstermiş oldukları ilgi için teşekkür ediyorum. Şimdiden mübarek Ramazan Bayramınızı canı gönülden kutlayarak Allah’a emanet olmanızı diliyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞKANIMIZ IŞIK PROJENİN DETAYLARINI AÇIKLADI

Bu bölgenin yeniden çöp döküm sahası olmadığının altını çizen Başkanımız Işık, “Sabah beni arayan bir vatandaşımız bu bölgenin yeniden çöp döküm sahası olduğuna dair bir algıya kapılmış. Bu bölgenin mahallelerimiz ve şehrimiz için çok güzel bir alan olarak değerlendirileceğini söyleyince ikna oldu. Bu vesileyle bu tür endişede olan vatandaşlarımıza da endişelenmelerine gerek olmadığını ben de söylüyorum. Burası inşallah bittiğinde herkesin gelip görmek isteyeceği çok özel bir park olacak. Burada 16 Türk devletinin kurucularının portrelerinden bayraklarına, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtı ve 43 metre yüksekliğindeki bayrakla beraber Orhun Abideleri’nin de dikildiği, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ilinde tarihini yaşayan bir park olarak şehrimize kazandırılacak” dedi.

Evliya Çelebi Mahallesi Muhtarı Mehmet Neyaz ve Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Muhtarı Ömer Sarıçam, bölgenin ihtiyacı olan böyle bir eseri şehrimize kazandıracağı için Başkanımız Işık’a teşekkürlerini iletti.

Kütahya Hacı Bektaş-i Veli Kültür Derneği Başkanı Niyazi Toğan ise, “Başkanım şehrimizde değişik havalar yarattı, değişik güzellikler kattı. Sayın Başkanımıza hizmetlerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Birliğimizi ve beraberliğimizi başkanım sağladı, biz de o beraberliğe devam ediyoruz” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 663