20 Nisan 2023 Perşembe

Arife günü şehir merkezinde bulunan mezarlıkları ziyaret eden Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, hemşehrilerimize Yasin-i Şerif hediye ederek, Ramazan Bayramlarını tebrik etti.

Bayram öncesinde Arife Günü şehir merkezinde bulunan tüm mezarlıkları ziyaret ederek mezarlık ziyaretinde bulunan vatandaşlarımızla bir araya gelen Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, hemşehrilerine Yasin-i Şerif hediye etti. Mehmet Dumlu, Ahmet Yakupoğlu gibi Kütahya’nın kanaat önderleri ve değerlerini de kabirleri başında ziyaret eden Başkanımız Işık, tüm mezarlıkların bakım-onarım ve tadilatlarının yapımının tamamlandığını ifade etti. Başkanımız Işık, “Mübarek Ramazan Ayımızın son günü Arife günündeyiz. Malum geleneğimizde ve bayramın birinci günü yoğunlukla mezarlıklarımızı ziyaret ile geçmektedir. Mezarlıklarımızı Rabim nasip eyledi 2022 yılı sonu itibariyle gördüğünüz bize yakışan görüntüye kavuştu. Tüm mezarlık duvarları, mezarlık içi yollar yeniden elden geçti Kütahya’mıza ve Kütahya’daki büyüklerimize yakışan mezarlık haline getirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu vesile ile rahmete rahmana kavuşmuş bu dünyadan ebedi aleme göçmüş olan tüm büyüklerimizi, tüm dostlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Rabbim mekanlarını cennet eylesin. Ruhları şad olsun. Başta şehitlerimiz olmak üzere vefat eden gazilerimiz ve vatandaşlarımız inşallah bu dünyada göremedikleri huzuru öbür dünyada bulmuş olurlar. Bu vesile ile mübarek ramazan bayramını canı gönülden kutluyorum. Allah ölülerine ve dirilerine sahip eden kullarından eylesin diliyorum” dedi.

Şehir merkezinde bulunan tüm mezarlıklarımızda Yasin’-i Şerif ve gül fidesi dağıtımı ücretsiz olarak bugün ve yarın devam edecek.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 572