28 Nisan 2023 Cuma

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Vali Ali Çelik ile birlikte Kütahya Kalesi'ne yapılan seyir terası ve Büyük Hisar Sokağı’ndaki yol düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Tarihi ve kültürel miras çalışmalarına devam eden Kütahya Belediyemizin, Kütahya Kalesi ve Ulu Cami Arkası Kültür Yolu Projesi kapsamında yapımına başladığı Büyük Hisar Sokağı’nın yol düzenleme çalışmalarında sona doğru gelindi. Proje alanında Vali Ali Çelik ile birlikte incelemelerde bulunan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Vali Çelik’e destekleri için teşekkür ederek çalışmaların hızla sürdüğünü, yakın zamanda tamamlanması hedeflenen projeyle birlikte Kütahya Kalesi'ni ziyaret eden turistler ve bölge halkının muhteşem bir manzara eşliğinde Kütahya’yı seyredebileceğini söyledi.

Başkanımız Işık ile birlikte yetkililerden bilgi alan Vali Çelik, Kütahya Kalesi’nin tarihi ve kültürel açıdan sahip olduğu öneme dikkat çekerek projeyle turizm potansiyelin artacağına olan inancını paylaştı ve emeği geçenlere teşekkür etti.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 401