5 Mayıs 2023 Cuma

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Üsküp Türkleri Dayanışma Derneği’nin düzenlediği Hıdırellez Bayramı etkinliğine katıldı.

Kütahya Üsküp Türkleri Dayanışma Derneği, Hıdırellez Bayramı etkinliklerini şehrimizin simgesi Kütahya Kalesi’ndeki Hisar Kır Kahvesi’nde düzenledi. Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık ve İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı’nın da yer aldığı etkinliğe çok sayıda vatandaşımız katılarak renkli görüntüler oluşturdu. Rumelili Yakup’un sahne aldığı etkinlikte vatandaşlarımız, Hıdırellez Bayramı’nın coşkusunu doyasıya yaşadı.

Tüm hemşehrilerimizin Hıdırellez Bayramı’nı kutlayan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Böyle güzel ve anlamlı bir günde davetiniz için şahsım ve şehrimizde yaşayan hemşehrilerim adına sizlere teşekkür ediyorum. Bu güzel kültürün yaşaması adına fedakârlıkta bulunan, organizasyona destekte bulunan tüm hemşehrilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Kütahya, Türkiye’nin bir kopyası. Burada da her bölgeden hemşehrimizin burayı mekân tutup yaşadığı, ticaretini yaptığı ve şehrimizin büyümesi ve zenginleşmesi adına emek verdiği bir şehrimiz. Katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hıdırellez etkinliklerine yaptığınız katkı için burada bu güzel insanları toplayıp bir araya getirip bu vesileyle kaynaştırdığınız için derneğimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etkinlik öncesi bir konuşma yapan Kütahya Üsküp Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Serkan Vuran, verdiği destekler için Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’a teşekkürlerini iletti. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 410