16 Mayıs 2023 Salı

Kütahya Belediye Başkan Vekilimiz Ahmet Uluca, Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nda 44 engelli vatandaşımız için düzenlenen yemin törenine katıldı.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle, 7179 Sayılı Askerlik Kanunu kapsamında silahaltına alınmaları mümkün olmayan engelli vatandaşlarımızın, bu hak ve ödevlerini sembolik olarak yerine getirebilmesi ve kısa sürelerle de olsa kışla ortamı yaşayarak bu hazzı tatmasına imkân sağlamak maksadıyla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizce uygulamaya alınan Temsili Askerlik icrasında bulunacak engelli kardeşlerimiz için Yemin Töreni programı düzenlendi. Engelli kardeşlerimizin ve ailelerinin bu gurur gününde Belediye Başkan Vekilimiz Ahmet Uluca törene katılarak askerlerimizin ve ailelerinin yanında oldu.

44 engelli kardeşimizin çakı gibi asker olduğu törende Hava Er Eğitim ve Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Necati Gündüz yaptığı konuşma ile askerleri ve ailelerini tebrik etti.

Törene, Hava Eğitim Komutanı Korgeneral İsmail Güneykaya, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kırbaç ve asker aileleri katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 694