19 Mayıs 2023 Cuma

Kütahya Belediyemiz tarafından düzenlenen “Vatan ‘Ana’dolu Olunca” adlı tiyatral ve müzikal gösteri, bağımsızlık mücadelemize kahramanlıklarıyla iz bırakan Türk kadınlarımız için Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

“Vatan ‘Ana’dolu Olunca” adlı tiyatral ve müzikal gösteri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Kütahya Belediyemiz tarafından Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Bağımsızlık mücadelemize kahramanlıklarıyla iz bırakan Nene Hatun, Hafız Selban İzmeli, Gazi Halime Çavuş, Halide Edip Adıvar, Tayyar Rahmiye, Gördesli Makbule, Kara Fatma, Nezahat Onbaşı, Çete Emir Ayşe ve Şerife Bacı karakterleri, izleyenleri hem duygulandırdı hem de bu toprakların nasıl vatan kılındığını bir kez daha gösterdi. Gösterini ardından Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanlarının hazırladığı 19 Mayıs temalı afiş sergisi, Vali Vekili Mustafa Güney, Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık ve katılımcılar tarafından gezildi.

Gösteri öncesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “104 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün başlatmış olduğu kurtuluş mücadelesinin yıl dönümünde 4 yıllık bir mücadeleden sonra kurulmuş olan şerefli Türkiye Cumhuriyeti’nde hem 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz hem de gençlerimize bu topraklar nasıl vatan haline getirildi, analarımız o mücadelede nasıl yol aldılar onu seyredeceğiz. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkese başta Eda Hanım olmak üzere burada sahne alacak değerli sanatçılarımıza ve Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü çalışanlarına, başkan yardımcılarımıza ve Belediyemizin diğer çalışanlarına teşekkür ediyorum. Rahmetle, minnetle bu toprakları bize vatan bırakan atalarımızı bir kez daha anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun” ifadelerini kullandı.

“BİZLERE DÜŞEN BU ÜLKEYİ DÜNYANIN LİDERİ YAPMAK”

Gösterinin mimarı Eda Sürmeli’ye hediyelerini takdim eden Başkanımız Işık, “Anadolu’nun nasıl vatan yapıldığının en güzel örneklerini seçerek bize sergilediler. Hepsinin emeklerine ve yüreklerine sağlık. Ana böyle olunuyor. Anadolu da analarımız sayesinde bugün var. Bize düşen ikinci yüzyılda bu ülkeyi hem ekonomik hem siyasi hem sosyal hem de kültürel yönden dünyanın lideri yapmak. İnşallah önümüzdeki yüzyıl bizlerin ve bizden sonra gelen nesillerin yüzyılı olsun. Bu 19 Mayıs’ı özellikle ülkemizin içinde bulunduğu deprem felaketi nedeniyle anlamlı olması için böyle bir etkinliği arkadaşlarımız planladı. İyi ki de böyle yapmışız. Bir kez daha hepinizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Nice bayramlarda nice güzel etkinliklerde buluşalım dileklerimle teşekkürlerimi iletiyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

“Vatan ‘Ana’dolu Olunca” adlı tiyatral ve müzikal gösteriye; Vali Vekili Mustafa Güney, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kırbaç, Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Levent Mercin, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, Belediye Başkan Yardımcılarımız Abdullah Damcı, Murat Arık, Ertuğrul Cevahir ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 539