4 Haziran 2023 Pazar

Her ayın son haftasına denk gelen pazar günü perşembe pazarının olduğu alanda kurulan antika pazarını ziyaret eden Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, antikacı esnaflar ve alışveriş yapan vatandaşlarımızla sohbet etti. Tezgahları tek tek dolaşarak bilgi alan Başkanımız Işık, antika eserleri inceledi.

Her ayın son haftası Kütahya Antikacılar Derneği tarafından kurulan antika pazarı yoğun ilgi görüyor. Bu hafta 4. kez kurulan pazarı ziyaret eden Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Antikacılar Derneğimizin ayda bir kez pazar günleri açtığı antika pazarındayız. Şuan pazarımız 4. ayında. Daha önce ziyaret etme imkanı bulamamıştık. Şehrimizde antika eser satan hemşehrilerimiz ve çevre illerden gelen antikacılar, buraya ayda bir kez gelip hem ellerindeki antika eşyaları satarken hem de vatandaşımızın elindeki antikaları alıp pazarı canlı tutuyorlar. Şehrimize hayırlı olsun. Bu işle uğraşan esnaflarımıza ve hemşehrilerimize hayırlı alışverişler diliyorum” dedi.

Kütahya Antikacılar Dernek Başkanı Adem Akgün ise 4. pazarın kurulduğunu ve katılımın yoğun olduğunu ifade ederek, vatandaşların ve esnafların memnun olduğunu söyledi. Akgün, “Başkanımız çok büyük bir destek verdi. Kütahya Antikacılar Derneği olarak Sayın Başkanımıza destekleri için teşekkür ediyoruz” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1262