5 Haziran 2023 Pazartesi

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Zığra Mahallesi İğne Oyası kursiyerlerinin ürünlerinin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi.

Zığra Mahallesi İğne Oyası kursiyerleri, kendi el emekleri ve göz nurlarıyla hazırladıkları ürünleri, Zığra Mahallesi Sosyo Kültür Merkezi’nde sergiledi. Serginin açılışını MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy ile birlikte gerçekleştiren Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, geleneksel el sanatları örneklerinin yer aldığı sergiyi gezerek ürünleri tek tek inceldi.

El emeği göz nuru ürünleri üreterek hayatın her aşamasında yer alan kadınlarımızı tebrik eden Başkanımız Işık, kendisi için hazırlanan hediyeleri kabul ederek kursta başarılı olan kursiyerlere belgelerini takdim etti. Üretilen ürünlerin çok kıymetli olduğunu belirten Başkanımız Işık, bu tür kursları diğer mahallelerimizde ve şehrimizin genelinde yaygınlaştıracaklarını ifade etti.

Emek veren kadınlarımızı her koşulda desteklemeye devam edeceklerini söyleyen Başkanımız Işık, sergiye katılan hemşehrilerimizle hatıra fotoğrafı çektirdi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 3333