7 Haziran 2023 Çarşamba

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Bahçeşehir Koleji’nin düzenlemiş olduğu Sanat Gecesi programının konuğu oldu.

Bahçeşehir Koleji’nin düzenlemiş olduğu Sanat Gecesi programı, Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın katılımıyla gerçekleşti. Programda bir konuşma yapan Başkanımız Işık, “Böyle bir geceye bizleri davet ettiğiniz için müdürümüze ve Bahçeşehir ailesine teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın bir yıl boyunca emek verdiği hazırlığı izleyelim istedik. Bilindiği gibi şehrimiz, kültürün ve sanatın başkenti bir şehir. UNESCO’nun zanaat ve halk sanatları dalında dünyanın 49 şehrinden birisi olarak Yaratıcı Şehirler Ağı’na aldığı bir şehiriz biz. Özellikle çocuklarımızdan başlamak üzere birçok kesimde sanatın ve kültürün yoğun olarak sergilendiği bir ilin Belediye Başkanı olarak sizlerle birlikte olmaktan çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Çünkü kültür ve sanatta zengin olan toplumlar hiç kimseye karşı boyun eğmemiştir. Güçlü devletin güçlü insanları olarak her zaman kendine güvenen bireyler olarak dünyada isim yapmışlardır” ifadelerini kullandı.

Bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu belirten Başkanımız Işık, “Çocuklarımızı geleceğe ne kadar iyi hazırlarsak, onlara ne kadar büyük fırsatlar sunabilirsek bu ülkenin geleceğinin de o kadar garanti altına alınması anlamına geldiğini düşünüyorum. Bize bu toprakları canlarını vererek emanet eden atalarımızın bizden beklediği bir konu var; daha müreffeh bir toplum. Sahip çıkan, ülkesine ve milletine bağlı bireylere iyi zeminler hazırlamak. Biz de Kütahya Belediyesi olarak 4 yıldır gece gündüz demeden çalışıyoruz. Kısa sürede bir şehre ne kadar çok amaçlı yapı, altyapı kazandırma konusunda gerçekten çok çalışan bir ekibiz. Şehre birlikte sahip çıkarsak inanıyorum ki birçok sorunumuzu daha kolay aşarız. İnşallah önümüzdeki yıl bu yıldan daha iyi olacak. Çok yakın bir zamanda Yedigöller Rekreasyon Alanı’nı şehrimizin hizmetine sunacağız. Allah nasip ederse temmuz ayından itibaren ulusal ve uluslararası birçok etkinliği artık o alanda kutlamaya başlayacağız. Bir kez daha bu etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen başta öğretmenlerimiz, çok kıymetli velilerimiz ve hepimizin geleceğin teminatı olarak gördüğümüz çocuklarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 370