12 Haziran 2023 Pazartesi

Kütahya Belediyemizin organizasyonuyla Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Düğünümüz Var Kütahya” adlı tiyatro oyununa Kütahyalı hemşehrilerimiz yoğun ilgi gösterdi.

Mahmut Toraman’ın yazıp yönettiği, genel yayın yönetmenliğini Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal’ın yaptığı ve Kütahya Belediyesi Akademi Tiyatrosu’nun ikinci oyunu olan komedi türündeki “Düğünümüz Var Kütahya” tiyatro oyunu, ücretsiz olarak hemşehrilerimizin beğenisine sunuldu. Kütahyalı hemşehrilerimizin yoğun ilgisi altında sahnelenen tiyatronun oyunculuklarını yapan İbrahim Kaymak, Zeynep Türkoğlu, Yıldız Kolgu, Nermin Kuşçu, Metin Bate, Talip Toraman, Ahmet Sever, Biray Özer, Uğur Er, Emrah Purç, Arif Çelik, Abdullah Asım Türk, Elif Ünal, Ali İhsan Karakurt, Ülkü Ecrin Bircan, Yağmur Ecrin Bekteş, Rana Çetin, Beratnur Emre, Ecrin Çağlayan, Ecrin Sargin, Ömer Toraman, H.Hüseyin Turhan, Alperen Burak Coşkun, Berke Kuşçu, Yusuf Demir izleyenlerden büyük alkış aldı.

Belediye Başkan Vekilimiz Damcı oyun sonunda yaptığı konuşmada, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yıldırım Akgül ile beraber Hisarlı Ahmet Kültür Sezonunun tiyatro çalışmalarıyla başladığını, 3 yönetmen ve tiyatro ekibiyle çalışmalarına devam ettiğini, çalışmaların Halk Müziği, Sanat Müziği, Kadın Sesleri Korosu, Mehteran ve Halk Oyunları ekipleri gibi alanlarda devam edeceğini belirtti.

Oyun sonunda Başkan Vekilimiz Damcı, Yönetmen Mahmut Toraman, Oyun Yazarı ve Genel Sanat Yönetmeni Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, Sahne Amiri Fatih Çekmez ve oyunculara hediye ve teşekkür belgesi takdiminde bulundu. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 826