12 Haziran 2023 Pazartesi

Kütahya Belediyemizin organizasyonuyla gerçekleşen ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile Sakarya Üniversitesi TÖMER öğrencilerinden oluşan “Kardeşlerin Dansı” büyük ilgi gördü.

Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün 2023 Yılı Hisarlı Ahmet Kültür Sezonu kapsamında organize ettiği ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile Sakarya Üniversitesi TÖMER (Türkçe ve Yabancı Dil Araştırma ve Uygulama Merkezi) öğrencilerinden oluşan “Kardeşlerin Dansı” Kütahyalı hemşehrilerimizin büyük ilgisiyle Belediye Hizmet Binamızın bahçesinde sahnelendi.

Endonezya, Bosna Hersek, Kazakistan, Suriye, Filistin, Rusya, Sırbistan, Ürdün, Başkurdistan, Fas, Afganistan, Eritre, Yemen ve Afrika ülkeleri karma öğrencilerinden oluşan üniversite öğrencileri, etkinlikte hem kendi ülkelerinin dans ve yöresel müziklerini sergiledi, hem de ülkemize has müzik ve dansları son derece başarılı bir şekilde sahneledi.

Dost ve kardeş ülkelerin öğrencilerini bir araya getirmenin önemi vurgu yapan Belediye Başkan Yardımcımız Abdullah Damcı, “2023 Yılı Hisarlı Ahmet Kültür Sezonu kapsamında bugün Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi TÖMER birimlerinin birlikte gerçekleştirdiğimiz bu güzel etkinliğin hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Bunun bir başlangıç olduğunu biliyoruz. Gördüğümüz tablo bu etkinliklerimizin bundan sonrada devam etmesi yönünde. Bu yıl Kütahya Belediyemiz bünyesinde kültür sanat akademisi kurduk. Eylül ve Ekim aylarında öğretime de açacağız. Burada halk müziği, sanat müziği, halk oyunları, tiyatro, mehteran gibi birimler olacak. Bu programda emeği geçen rektörümüze, Sakarya Üniversitesi’nin öğretim görevlilerine, öğrencilerine teşekkür ediyorum. Şahsım ve Kütahya Belediyesi adına hepinize saygılar sunuyorum, katılımınız için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İzleyicilerin yoğun beğenisini alan etkinlikte konuşan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, bu tür etkinliklerin son derece anlamlı olduğunu ve devamının gelmesi gerektiğini vurgulayarak etkinliklere ve üniversiteye verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’a ve Belediyemize teşekkürlerini sundu.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 634