12 Haziran 2023 Pazartesi

Kütahya Belediye Başkan Vekilimiz Abdullah Damcı, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Siner Mahallemiz ve Zafertepe Mahallemiz Germiyan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açılan dikiş ve nakış kurslarının yıl sonu sergi açılışlarını gerçekleştirdi.

Belediye Başkan Vekilimiz Abdullah Damcı, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından mahallelerimizde açılan dikiş nakış kurslarının yıl sonu sergi açılış törenlerine katıldı. Siner Mahallesi ve Zafertepe Mahallesinde açılan kurslarda kursiyerlerin yaptığı eserleri inceleyen Başkan Vekilimiz Damcı, kursiyerlerin kurs bitirme belgelerini verdi.

Başkan Vekilimiz Damcı, kursiyerlerin, Kütahya Belediyemiz girişimcileri ile hizmete giren kadın kooperatiflerinden yararlanabileceklerini ifade etti. Kadın kooperatifleri ile birlikte el emekleri, göz nurları ürünlerini daha geniş kitlelere taşıyarak satışının gerçekleşeceğini ifade eden Başkan Vekilimiz Damcı, kadınların üretime katkılarının şehir ekonomisi ve hane ekonomisi için önemli olduğunu dile getirdi.

Her bir kursiyere ayrı ayrı teşekkür eden Başkan Vekilimiz Damcı, bu tür çalışmaları Kütahya Belediyesi olarak desteklediklerini ifade etti.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 509