23 Haziran 2023 Cuma

Kütahya Belediyemiz Etüd Proje Müdürlüğü himayesinde, Geleneksel Sanatlar Genç Kuluçka Merkezi Projesi kapsamında Halil İbrahim Yılmaz UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Zanaat ve Halk Sanatları Merkezinde Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile düzenlenen kurslarımızın yıl sonu sergisi Kütahya Belediyesi Unesco Konağında devam ediyor.

Geçmişten günümüze taşınan geleneksel el sanatları ile birlikte günümüz el sanatlarının da yaşatılması ve geliştirilmesi adına çalışmalarını yürüten Kütahya Belediyemiz, Etüd Proje Müdürlüğümüz bünyesinde Geleneksel Sanatlar Genç Kuluçka Merkezi Projesi kapsamında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Zanaat ve Halk Sanatları Merkezinde kurslarını sürdürüyor. Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile düzenlenen, gümüş işlemeciliği, keçe aksesuarları yapımı, geleneksel elde nakış, geleneksel bez bebek yapımı ve çini işlemeciliği kurslarımızda kursiyerlerimizin yıl boyunca ürettikleri tüm eserler Germiyan Sokak’ta yer alan UNESCO Konağımızda sergileniyor.

2022-2023 yılı içerisinde 210 kursiyer eğitim faaliyetlerimizden faydalandı. UNESCO Konağı yıl boyunca çeşitli workshoplar ve eğitimler ile vatandaşların ziyaretine açık olacak.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 694