26 Haziran 2023 Pazartesi

19 Haziran 2023 tarihinde yaptığı kongre sonrasında görev dağılımı yapılan kulüpte ilk imza sportif direktör ve yardımcı antrenör Efrahim Alkın ile imzalandı. Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, imza töreninde yaptığı açıklamada, Kütahya’nın evladı Efrahim Alkın ile imzalanan sözleşmenin kendisine, kulübe ve Kütahya’ya hayırlı olmasını diledi.


Belediye Kütahyaspor Kulüp binasında Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcımız ve Belediye Kütahyaspor Kulüp Başkanı Abdullah Damcı, Belediye Başkan Yardımcımız ve kulüp yöneticisi Murat Arık, kulüp yöneticisi Uğur Şahan ile bir araya gelen Efrahim Alkın, kendisini yeniden Belediye Kütahyasporlu yapan imzayı attı. İmza töreninde açıklama yapan Başkanımız Işık, “19 Haziran 2023 tarihinde yaptığımız Belediye Kütahyaspor Kulübü genel kurulundan sonra kulüp başkanımız ve kulüp yönetimimiz teşekkül etti, görev dağılımları yapıldı. Bugün de hayırlı, mübarek kurban bayramı öncesinde kulübümüzün sportif direktör ve yardımcı antrenörü ile anlaşmaya vardık. Memleketimizin evladı, spor geçmişi hepimizce iyi bilinen kardeşimiz Efrahim Alkın’a hayırlı olsun diyorum. Şehrimize ve kulübümüze hayırlara vesile olsun. Kendisine, aramıza hoş geldiniz diyor ve başarılar diliyoruz” dedi.

Belediye Başkanımız Işık, Alkın’ın Kütahya’nın dokusuna uygun olduğunu belirterek; “Bu anlaşmaya varılmasında yoğun emek sarf eden başta kulüp başkanımız Abdullah Damcı, Uğur Şahan, Başkan Yardımcımız Murat Arık’a ve diğer yönetim kurulu üyelerinin hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kolay olmuyor. Hem şehrimizin dokusuna uygun olması lazım hem de bu işi yürütebilecek birikime sahip isimler olması gerekiyor. Efrahim Bey de geçmişten beri hepimizin yakından tanıdığı bir kardeşimiz olarak böyle bir göreve geldiğinde başarılı olacağından eminiz. Teklif ettiğimizde de kendisi hiç düşünmeden kulübümün emrindeyim dedi. Sizleri bu alanda yalnız bırakmamak bizim de görevimiz diyerek aramıza katıldı”

YUVAMA GERİ DÖNDÜM

Belediye Kütahyaspor Sportif Direktörü ve yardımcı antrenörü Efrahim Alkın, “Bu görevi bize teveccüh ettikleri için Alim başkanıma ve yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum. Yuvama geri döndüm. Hiçbir zaman ayrılmamıştık. Takımımızı sürekli takip ediyorduk. Bu yıl inşallah başka bir görevde, başka bir konumda sorumluluklar yüklenerek tabi ki bunların üstesinden gelebilecek kabiliyetimizle birlikte Belediye Kütahyaspor’umuzu layık olduğu 2. lige ve daha üst liglere çıkartmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bunun için en büyük desteğimiz sayın başkanımız ve yönetim kurulu ve Kütahya halkı olacaktır. Seneye bu zamanlar bu takım nasıl PTT ligine çıkılıyor onun hesabını yaparız. Herkesin desteğini bekliyoruz. Bu işler birlik ve beraberlik içinde oluyor. Tüm Kütahya’yı heyecanla ilk maçımıza bekliyoruz” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 490