10 Temmuz 2023 Pazartesi

YAŞAM PARKIMIZ YENİLENDİ

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, il protokolü ve çok sayıda hemşehrimizin katıldığı törenle yenilenen Yaşam Parkı’mızın açılışını yaptı. Başkanımız Işık, “Kazasız, belasız kullanmayı ve birçok hemşehrimize hizmet etmeyi amaçladığımız bu parkta güzel günler geçirmenizi temenni ediyorum” dedi.

Altyapıdan ulaşıma kadar birçok alanda hayata geçirdiği projelerle şehrimizi geleceğe taşımayı hedefleyen Kütahya Belediyemiz, Yaşam Parkı’ndaki yenileme çalışmalarını tamamlayarak açılışını gerçekleştirdi. Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kırbaç, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Orman Bölge Müdürü Erdal Dingil, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü İbrahim Çatladan, Belediye Başkan Yardımcılarımız Abdullah Damcı ve Murat Arık, birim müdürlerimiz, Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal, mahalle muhtarları, il protokolünün temsilcileri ve çok sayıda hemşehrimiz açılışa katıldı.

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık yaptığı açılış konuşmasında, “Hayırla yad edilecek, yıllarca şehrimize ve şehrimizin güzel insanlarına hizmet edecek bir eserin daha açılışında birlikteyiz. Böyle bir günde burada bizi yalnız bırakmadığınız için öncelikle hepinize çok teşekkür ediyorum. Sizlerin de yakından takip ettiği ve son dönemde hepimizin gözlediği gibi son iki aydır neredeyse gün aşırı yağmurlar yaşandı. Şükür bu günlere geldik. Yaşam Parkı, şehrimizin merkezinde birden çok mahallemize hizmet edecek anıt ağaçların da içinde bulunduğu dolayısıyla birçok kurumun bir araya gelerek çalışarak karar verip hizmete açtığımız bir park. Bu vesileyle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğümüze, Anıtlar Kurulu Müdürlüğümüze, diğer ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımızın müdürlerine ve çalışanlarına huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Çok emek verildi. Zemini bozmadan, tesviyeyi değiştirmeden Anıtlar Kurulunun o şartla izin verdiği bu parkın restorasyon işlemine 2021 yılı sonlarında başladık. 2 yıl içerisinde malum piyasadaki dalgalanmalardan dolayı ihaleyi alan firma tüm malzemeleri temin etmiş olmasına ve imalata başlamış olmasına rağmen ailesinde bir kanser vakası yaşandığı için her şeyi bir tarafa bırakıp fesih hakkını kullandı. O arada yeniden ihaleye çıktık. Sadece elektrik direklerinin ihale yoluyla alınıp bıraya konulması için en az 6 ay bekledik. Bu arada da bir taraftan imalatlar devam ederken diğer hazırlık süreçleri de tamamlandı. Şükürler olsun bu parkımızın tüm işleri bitti, arkasından da Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzle eksikleri tamamladık. Bugün de bu programı tertip edip açılışımızı yapalım istedik ama daha önce buraya geldiğimde vatandaşlarımız hem akşam hem de gündüzleri burayı çok iyi kullanıyorlar. İnşallah koruyarak bu tür kıymetli alanları gelecek nesillere aktaracak şekilde yapılan hizmetlere zarar vermeden kullanırsak biz daha mutlu olacağız” ifadelerini kullandı.

MALTEPE PARKI DA AÇILIYOR

Maltepe Parkı’nın da açılışının yapılacağının müjdesini veren Başkanımız Işık, “Hem konumu gereği hem de yılların emeğiyle bugünlere taşınmış çok çeşitli ağaçların olduğu çok değerli bir parkımız. İnşallah çok yakında değerli başka bir parkımız olan Maltepe Parkımızın da imalatı tamamlanmak üzere. Şimdiye çoktan tamamlanacaktı ama yağmurlu sezondan dolayı tamamlanamadı. Bir iki hafta sonra sizleri orada ağırlayacağız. Şehrin merkezindeki bu dinlenme alanlarını şehrimize dışarıdan gelen birçok misafirimiz gördüğünde gerçekten gıpta edeceği bu temiz alanları şehrimize kazandırmaya çalıştık” dedi.

Yaşam Parkı’nda yapılan yenileme imalatların detaylarını paylaşan Başkanımız Işık, “Şu anda 22 bin 500 metrekare yeşil alan var bu parkta. 3 bin metre yürüyüş yolu, çocuk oyun alanı buraya monte edildi. Tüm çevreyi koruyan korkuluklar yeniden elden geçirildi. Alan içerisine 10 adet kamelya, 22 adet bank ve 20 adet çöp kovası montajı tamamlanarak şehrimize yakışan, temiz çevreye uyan ve çevrenin korunacağı her türlü tedbirin alındığı bir düzenleme yapıldı. Aydınlatma direklerinin montajını Fen İşleri Müdürlüğümüz gerçekleştirdi. Diğer peyzaj işlerini de Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz buraya kazandırdı. Kazasız, belasız kullanmayı ve birçok hemşehrimize hizmet etmeyi amaçladığımız bu parkta güzel günler geçirmeniz temennisiyle katılımlarınız için teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Kesilen kurdelenin ardından Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık ve il protokolü, parkta bulunan hemşehrilerimizle bir araya geldi. Vatandaşlarla sohbet ederek talep ve istekleri dinleyen Başkanımız Işık, çocuklar başta olmak üzere hemşehrilerimizle hatıra fotoğrafı çektirdi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 891