22 Temmuz 2023 Cumartesi

Kütahya Belediyemiz Spor İşleri Müdürlüğünün organizasyonu ile bu yıl ilk kez yapılan oryantiring etkinliği, iki günlük mücadelenin ardından sona erdi. Kütahya Belediyemiz hizmet binası bahçesinde gerçekleşen etkinlik sonunda sporculara ödülleri Belediye Başkan Yardımcılarımız Abdullah Damcı ve Murat Arık tarafından verildi.

Kütahya Belediye hizmet binamız bahçesinde 20-21 temmuz 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen Oryantiring Yarışları Etkinliği düzenlenen madalya ve ödül töreni ile sona erdi. Madalya ve ödül töreni programında konuşan Belediye Başkan Yardımcımız Abdullah Damcı, “2023 yılı Hisarlı Ahmet Kültür ve Sanat Sezonu programı çerçevesinde bu yıl ilk defa düzenlediğimiz oryantiring yarışmasında iki gündür mücadele eden ve katılan tüm sporcularımızı kutluyorum. Güzel bir etkinlik olduğuna inanıyoruz. Ayrıca Kütahya Belediyespor olarak göreve geldiğimizden itibaren aktif bulunan 5 branşı bugün itibariyle 16 branşa çıkarttık. Oryantiring bunlardan bir tanesi. 16 branşta yaklaşık bin 700 tane sporcumuz mevcut. Mümkün olduğu kadar bu çocuklarımızı, sporcularımızı, biliyorsunuz anayasamızın 59. maddesinde de kamu kurumları spora yönelik faaliyetleri yapmakla yükümlüdür ibaresi gereğince bizde belediye olarak, Kütahya Belediyespor olarak bu etkinliklerimizi yapıyoruz. Bünyemizdeki 16 branşı inşallah artırma düşüncesindeyiz. 35 semt sahamız var. Önümüzdeki günlerde özellikle semt sahalarımızda bu tür etkinlikleri hep birlikte yapacağız. Katılım için teşekkür ediyorum, tüm çocuklarımızı kutluyorum” dedi.

Kütahya Belediye hizmet binamız bahçesinde iki gün süren müsabakalar sonucunda; 14 yaş ve altı kadın kategorisinde; Sude Sarı birinci, Suden İrken ikinci ve Hanifenur Aydemir üçüncü oldu. 14 yaş ve altı erkek kategorisinde; Mustafa Kemal Aydın birinci, Ali Kaan Öymen ikinci ve Kayra İyioglu üçüncü olurken, 15 yaş ve üzeri kadın kategorisinde; Naime Erçetin birinci, Asiye Nur Ak ikinci ve Feyza Hatice Yıldırım üçüncü oldu. 15 yaş ve üzeri erkek kategorisinde; Ahmet Polat birinci, Ziya Yücel ikinci ve Mustafa Başkaya üçüncü oldu.

Yarışmalar sonucunda derece alan sporculara madalyaları ve ödülleri Belediye Başkan Yardımcılarımız Abdullah Damcı ve Murat Arık ile Spor İşleri Müdürümüz İsmail Şen tarafından verildi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 452