22 Temmuz 2023 Cumartesi

Kütahya’nın yenilenebilir enerjisine 5 bin 816 adet 545 watt panellerle güç katacak GES projemiz ile yıllık yaklaşık 4 Milyon 527 Bin kilowatt/saat enerji üretimi için yapım çalışmaları hızla devam ediyor. Yapılan tesis ile hem Belediyemizin yıllık enerji maliyetleri azaltılacak hem de şehrin yıllık karbon salımını önemli oranda düşürerek çevreye de katkı sağlanacaktır.

Belediyemize ait eski çöp döküm sahasında yapımına başlanan proje ile yıllık 5.730,47 tonluk karbon emisyonuna eşdeğer üretim yapılacaktır. Enerji maliyetleri düşünüldüğünde GES tesisinin bir kaç ay içerisinde tamamlanması ile birlikte Kütahya Belediyemizin bütçesine yıllık 12 Milyon 225 bin TL destek sağlanacak ve elde edilen ilave gelir ile şehrimize yapılacak yeni yatırımlar için kaynak oluşturulacaktır.

Üretken Belediyecilik vizyonuyla ilk olarak 2019 yılında yapımı tamamlanan 500 kw GES Projesinin yıllık üretim getirisi ise 1 milyon kwh olup bütçeye katkısı yıllık 2 milyon 700 Bin TL olarak gerçekleşmektedir. Son 4 yılda başlattığımız Yenilebilir Enerji Projelerimizle bundan sonraki dönemlerde her yıl Kütahya Belediyemiz enerji giderlerinden yaklaşık 15 Milyon TL tasarruf sağlayacaktır. Şehrimize ve şehrimizin güzel insanlarına hayırlı olsun. Üretmeye, çalışmaya ve kaynaklarımızı doğru kullanmaya devam edeceğiz!
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 502