31 Temmuz 2023 Pazartesi

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, çalışmaların tüm hızla sürdüğü ve artık şekillenmeye başlayan İnköy Küçük Sanayi Sitesi inşaatında incelemelerde bulundu. Başkanımız Işık, “İnköy Küçük Sanayi Sitesi, Türkiye’nin en modern sanayi sitelerinden birisi haline gelecek” dedi.

Kütahya Belediyemizin önemli dönüşüm projeleri içerisinde yer alan ve tamamlandığında şehrimizin geleceğine olumlu yönde büyük katkı sağlayacak olan İnköy Küçük Sanayi Sitesi inşaatındaki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, bir taraftan blokların temel atma işlemlerinin sürdüğünü bir taraftan da temel işlemleri tamamlanan bloklarda kolonların yerleştirilmeye başlandığını söyledi.

Türkiye’nin en modern sanayi sitelerinden birinin inşa edildiğini belirten Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Geçen yıl başlattığımız ve sanayide 530 işyeri olan hemşehrilerimizin talebiyle inşaatına başlanan birinci etap sanayi sitemizin bugün itibariyle artık prefabrik kolonlarının dikimine başlandı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Rabbim kazasız ve belasız tamamlamayı ve hemşehrilerimizin burada memleketimize hizmet vermesini nasip eylesin. Bir yıl öncesine gittiğimizde burada bu şekilde bir sanayi sitesinin yükseleceğine inanmıyordu hiç kimse. Bize inanan ve güvenen 530 kişiyle bu işe başladık. Şimdi diğerleri ikinci etapla ilgili ne zaman başlayacak diye bizlere ve başkanımıza taleplerini iletmeye başladı. Bu da önemli bir gelişme. Beş yıl öncesine kadar verilen sözlerin bir anlam ifade etmediğini gören değerli hemşehrilerimizin bugün Belediye Başkanımız bir söz veriyorsa, bize bir şey söylüyorsa bunu yapar deme noktasına gelmiş olması bizim en büyük kazancımızdır. Bize inanan, güvenen başta oda başkanımız ve yönetim kurulu üyeleri ve 530 sanayici esnafımız başta olmak üzere tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Hızla buranın imalatı tamamlandığında inşallah ikinci etap çalışmalarımızı da başlatacağız. Şu anda Küçük Sanayi Sitemizdeki irili ufaklı bin 400’ye yakın işyerimizin tamamını inşallah buraya taşımayı ve bin 600 yeni işyeriyle burayı yeni sanayi merkezi yapmayı planlıyoruz. Türkiye’nin en modern sanayi sitelerinden birisi haline gelecek. Sosyal donatılarıyla, camisiyle, 90 ve 150 metrekarelik işyerleriyle iki tipte şu anda çalışmalara başlandı. İkinci etapta gelen taleplere göre metrekareler değişebilir ama toplamda bin 400 işyerimizi buraya fazlasıyla sığdıracak şekilde bir planlamayı yaptık. 1 milyon 150 bin metrekarelik sanayi alanımızı, projesini ve plan tadilatını yaparak şehrimize kazandırdık. İnşallah ikinci etaba da bir an önce başlamayı Rabbim nasip eder. Böyle büyük bir ihaleyi alıp, gece gündüz demeden tüm imkanlarıyla seferber olan yüklenici firmamıza, yetkililerine ve çalışanlarına ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkanımız Işık ile birlikte yapılan çalışmaları yerinde gören Kütahya Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hüseyin Kuşan ise, “Kütahya sanayisine bu projeyi hazırladığınız için teşekkür ederim. Başladığımız günden bugüne kadar bu hale getirdiniz. Allah razı olsun. En yakın zamanda anahtarları almayı Rabbim nasip etsin inşallah. Hayırlı olsun” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 854