31 Temmuz 2023 Pazartesi

Kütahya Belediyemizin ‘Evliya Çelebi’nin Torunları Geziyor’ projesi kapsamında düzenlenen kültür turları Konya ile devam etti. Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın eşi Fatma Işık’ın da eşlik ettiği Konya gezimizde 270 kadın hemşehrimiz, Mevlana Müzesi ve Camisi başta olmak üzere Konya’yı rehberler eşliğinde gezdi.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından yapılan çekilişle 270 kadın hemşehrimiz, Konya Hüyük Belediyesi’nin daveti üzerine Konya’yı gezdi. Hafta sonu Kütahya Belediyemizin önünden başlayan gezinin ilk durağı Afyonkarahisar’da bulunan Devlet Bahçeli Parkı’nda verilen sabah kahvaltısı oldu. 6 otobüsten oluşan gezi kafilesi Konya’da ilk önce Mevlana Müzesi ve Camisi’ni gezdi. Cami ve türbenin ardından Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık diğer gezilerde olduğu gibi hemşehrilerimize yemek ikramında bulundu. Konya kültür gezisi, yemek sonrasında sırası ile Meram Tavusbaba, Sille, Alaaddin Cami ve Sultanlar Türbesi, Şems-i Tebrizi, Kapu Cami, İplikçi Cami, Aziziye Camisi gezileriyle devam etti. Panoramik şehir turunun ardından Mevlana Kültür Merkezi’ne giden hemşehrilerimiz, Sema Töreni ile Konya gezisini unutulmaz hatıralarla tamamladı.

Mevlana Kültür Merkezi’ne gelerek hemşehrilerimize hoş geldiniz diyen Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu, sema gösterisine eşlik etti. Gösteri öncesinde Başkanımız Işık’ın eşi Fatma Işık, Genel Sekreter Uslu’ya Kütahya’mızın simgesi çini vazo hediye etti. Genel Sekreter Uslu Başkanımız Işık’a selamlarını ileterek Hz. Mevlana’nın eseri olan Mesnevi’yi Fatma Işık’a hediye etti ve yakın zaman içinde de Konya’dan Kütahya’ya ziyaret için geleceklerini söyledi.

Dönüş yolunda hemşehrilerimize telefonla canlı bağlanan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, kadınlarımızın her şeyin en güzelini hak ettiklerini ifade ederek, bu tür gezilerin devam edeceğini söyledi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 643