10 Ağustos 2023 Perşembe

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın girişimleri sonucu Yoncalı Mahallemizin önemli sorunlarından birisi olan ATM sorunu çözüme kavuştu.

Yaklaşık 15 yıldır Yoncalı Mahallesi’ndeki hemşehrilerimizin ve bölgeye gelen misafirlerimizin talebi olan ATM, Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın girişimleri sonucu mahalleye yerleştirildi. Ortak ATM özelliği bulunan cihaz, dün itibariyle hemşehrilerimizin ve turizm amaçlı bölgeye gelen misafirlerimizin kullanımına sunuldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Değerli hemşehrilerim, şehrimizin güzide mahallelerinden turizm merkezi olan Yoncalı Mahallemizde yaklaşık 15 yıllık bir derde derman olmanın onurunu yaşıyoruz. Yıllar öncesinde burada hastanede çalışan memurlarımızın maaşlarını çektikleri bir bankamatik, bankanın el değiştirmesi sonucu maalesef buradan kaldırılmış. O günden bugüne kadar da hiçbir banka buraya efektif olmadığı gerekçesiyle bankamatik koyamamış. Biz de göreve gelir gelmez bu sorunun çözümü için bir süreç başlattık ama hemen hemen tüm bankalardan aldığımız cevap aynıydı. Nüfusun yeterli olmaması, bölgedeki cari işlem tutarlarının belli bir işlem limitinin altında kalması gerekçesiyle bankalar buraya ATM cihazı koymadı. En son geçen yıl belediyemizin bünyesinde çalışan memurlarımızın maaşlarını alacakları bankalarda promosyon ihalesi sürecinde bunu şartnameye ekledik. İki devlet bankamız yarıştı ve Ziraat Bankası, bizim de girişimlerimizle bankamatiği kabul etti. Bugün bu her banka kartının kullanılabilineceği ortak ATM cihazı, buraya yerleştirildi. Şehrimize ve mahallemize hayırlı olsun. Buradan hizmet alacak olan gerek hemşehrilerimiz gerekse dışarıdan gelen misafirlerimiz, daha önce yaşanan mağduriyeti çekmeyecekler. Önemli bir sorunu bu bölgeye bankamatik cihazı yerleştirerek geride bırakmış olduk. Ziraat Bankası’nın Şube Müdürü Fatih Bey başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şehrimize bir güzel hizmeti daha birlikte kazandırdık. Birlikte başardık, birlikte başarmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 638