12 Ağustos 2023 Cumartesi

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sonrası Hatay’daki arama kurtarma faaliyetlerinde Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimizin enkazdan sağ olarak kurtardığı Şevval Deniz, Kütahya’ya gelerek itfaiye erlerimize teşekkür etti.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok ilimizde yıkıma neden olan depremlerin ardından vakit kaybetmeden deprem bölgesine hareket eden Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz, Hatay’da yürütülen arama kurtarma faaliyetlerinde birçok canı enkazdan sağ olarak kurtarmıştı. Kurtarılan canlardan biri olan Şevval Deniz, şiddetli depremler sonrası Hatay’da yıkılan bir binanın enkazında çalışan Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından saatler süren uğraş sonucu enkazdan sağ olarak çıkarılmıştı. Kendisini kurtaran İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimizi daha önce telefonla görüntülü arayarak teşekkür eden Şevval, bu kez Kütahya’ya kadar gelerek itfaiye erlerimize teşekkürlerini bizzat iletti. Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüzü ziyaret ederek kendisini kurtaran ekiple bir araya gelen Şevval, Kütahya’ya gelerek itfaiyeci ağabeylerini görmek istediğini belirtti ve deprem bölgesinde emek veren herkese şükranlarını sundu.

Şevval Deniz’in İtfaiye Müdürlüğümüze ziyaretinde bulunan Belediye Başkan Yardımcımız Abdullah Damcı, itfaiye olarak can kurtarmanın görevleri olduğunu ancak böyle bir davranışın kendilerini mutlu ettiğini belirterek Şevval’e nezaketinden dolayı teşekkürlerini iletti. Şevval’e artık Kütahya’da da bir kapısının olduğunu ifade eden Başkan Yardımcımız Damcı, Kütahya Belediyesi olarak ellerinden gelen desteği sürdüreceklerini söyledi. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 424