18 Ağustos 2023 Cuma

ÇOCUK EĞLENCE MERKEZİMİZ ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Kent Park’ta atıl vaziyette bulunan ve Kütahya Belediyemiz tarafından Çocuk Eğlence Merkezi’ne dönüştürülen tesisin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Başkanımız Işık, “Çocuklarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını temenni ediyorum. Onlar isteyecek, biz yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın göreve geldiği günden bu yana her yaştan hemşehrimiz için yapılan uygulamalar ve yatırımlar artarak devam ediyor. Kent Park’ta bulunan havuz, Kütahya Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğümüzün projesiyle Çocuk Eğlence Merkezi’ne dönüştürüldü ve şehrimizin ihtiyacı olan bir tesis daha Kütahya’mıza kazandırıldı. Çocuk Eğlence Merkezi, pazartesi günleri kapalı, diğer günler hemşehrilerimizin hizmetine açık olacak. Tesisimizde 3 ile 9 yaş arası çocuklarımız, sabah 10.00 ile akşam 22.00 arası doyasıya eğlenebilecek. Ayrıca tesis içerisinde yer alan kafeterya ile ailelerimiz, çocukları eğlencenin tadını çıkarırken hoşça vakit geçirebilecek.

Çocuk Eğlence Merkezi’nin açılışında konuşan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Yine bir hayırlı Cuma günü, hayırlı bir hizmet için birlikteyiz. Bu açılışta bizleri yalnız bırakmadığınız için öncelikle hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Rabbim nice güzel hizmetlerde, açılışlarda bizleri buluştursun. Daha önce belediyemizin bütçesiyle havuz olarak inşa edilmiş ancak havuz olarak bir türlü kullanılamamış. Kiraya çıkmamıza rağmen kimsenin talip olmadığı ve havuzda maalesef su kaçağı ve patlakların olması nedeniyle başka türlü değerlendirmek için uzun çalışmalarımız sonucu en uygununun Çocuk Eğlence Merkezi olması yönünde karara vardık. Bu açacağımız güzel hizmete destek olan herkesten Allah razı olsun. Çocuk Eğlence Merkezimiz, bir adet top havuzu ve çocuk oyun grupları, çocuklarımızın soyunma dolapları, ailelerimiz için bekleme alanı, kantin ve kafeteryadan oluşmakta. Oyun alanımız aynı anda 3 ile 9 yaş arası 50 çocuğumuza sabah 10.00 ile akşam 22.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Özellikle çocuklarımızın sağlığı ve dezenfekte çalışmaları için pazartesi günleri kapalı tutuyoruz, diğer günler hafta boyunca açık olacak. Bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim sağlıkla ve sıhhatle kullanmayı nasip eylesin” ifadelerini kullandı.

“ONLAR İSTEYECEK, BİZ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Bu eserlerin korunabilmesi için mahalle sakinlerimizin sahip çıkması gerektiğini belirten Başkanımız Işık, “Çocuklarımız, yarınımızın garanti altına alınabilmesi için geleceğimiz. Biz, onların iyi yetişmesi, kendilerine güvenebilmeleri için eksik olan ne varsa onu tamamlamaya çalışıyoruz. Birçok hizmetimiz açısından Türkiye’nin örnek aldığı, birçok belediyemizin gıpta ettiği bir çalışma programıyla şehrimizi adeta yeniden imar ediyoruz. Bunu laf olsun diye söylemiyorum. Yaptığımız projeler, kazandırdığımız hizmetler devletimizin resmi rakamlarında ve resmi değerlendirmelerinde Kütahya Belediyesi’nin örnek belediye olması ve örnek alınması gereken bir kurum olduğunu gösteriyor. Sadece mali yapımızdaki 4 yıllık düzelmeyi sizlerle paylaşmak isterim. Göreve geldiğimizde yıllık gelirimizin iki buçuk katı bir borcu devraldık, üç yılda bunları ödedik. Bu arada şehrimizin altyapısını adeta yeniden inşa ettik. Yağmur suyu hatlarından kanalizasyon hatlarına ve içme suyuna birçok yenilemeyi ve eklemeyi yaptık. Bugün şükürler olsun dördüncü yılımızın bütçesinde devraldığımız bütçeyi yaklaşık 10 katına çıkardık, borcu da bütçemizin onda birine düşürdük. 4 yılda kendi mali yapısını 25 kat düzelten ve ayakları üzerinde durabilecek hale gelen bir kamu kurumuna dönüştürdük belediyemizi. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı ayrı ayrı tebrik ediyorum. Akıllı şehir uygulamaları konusunda bizimle birlikte aynı statüde olan 51 il belediyesi arasında birinci, 81 belediye arasında da beşinci durumda bir belediyeye yükseldik. Kolay olmadı bunlar. Vatandaşımıza verilen hizmetin hem kaliteli hem de hızlı bir şekilde yerine getirilmesi için bunlara ihtiyacı vardı Kütahya’mızın. Şu anda 40’ın üzerinde akıllı şehir uygulamasını son 4 yılda şehrine kazandıran bir belediyenin başkanı, çalışanı olmanın haklı onurunu ve gururunu yaşadığımızı da ifade etmek isterim. Vatandaşlarımıza 130 proje taahhüdünde bulunduk, şu anda 210’uncu projemizi şehrimize kazandırmış olduk. Hedefimiz iki katına çıkarmak. İnşallah dönem sonunda, beş yıl sonunda 260 farklı projeyi, taahhüdünün iki katını şehrine kazandıran bir belediye olarak tarihe not düşüreceğiz. Bir kez daha teşekkür ediyorum, çocuklarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını temenni ediyorum. Onlar isteyecek, biz yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 3410