29 Ağustos 2023 Salı

30 Ağustos Zaferi, milletimiz ile şanlı ordumuzun bir bütün olarak tarih yazdığı en değerli zaferdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, Türkiye Cumhuriyetimizin temellerini attığımız, 30 Ağustos Zaferi’nin 101. yılını coşkuyla, onurla ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

30 Ağustos; Türk Milletinin tarihinde dönüm noktası sayılacak savaşların kazanıldığı şanlı zaferin bayramıdır. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Türk tarihinin en görkemli zaferlerinden birisi olarak kabul edilen ve 30 Ağustos 1922'de kazanılan bu zafer, Anadolu'nun ebedi Türk yurdu olmasını sağlamıştır. Yeni Türk Devleti'nin kuruluşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi, Türk Milleti'nin gücüne inanması durumunda önünde hiçbir engelin duramayacağının da simgesidir.

Her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan milli mücadele sonucunda kazandığımız bağımsızlığı, milletimiz milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır.

Bugün bizlere düşen, Kuruluşun ve Kurtuluşun Şehri olan Kütahya’mızda ve ülkemizde bütün imkansızlıklara, bütün yokluklara rağmen türlü zorlukları aşarak kurduğumuz Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhu içinde daha da yüceltmek, daha da güçlendirmek olmalıdır.

30 Ağustos Zaferi’nin 101. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bağımsızlık yolunda destan yazarak ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum.
Kütahyalı hemşehrilerimin ve milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Sevgi ve saygılarımla.

Prof. Dr. Alim IŞIK

T.C. KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKANI
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 455