30 Ağustos 2023 Çarşamba

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yılı Etkinlikleri kapsamında Zafertepeçalköy’de düzenlenen programa katıldı.

Törene eşi Fatma Işık ile birlikte katılan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Kütahya Valisi Musa Işın, Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Kütahya Hava Er Eğitim ve Tugay Komutanı Hava Tuğgeneral Mustafa Baş, Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Numan Yöner ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte Zafer Anıtı’na çelenk sundu.

Çelenk sunumunun ardından tören alanına geçen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Kütahya Valisi Musa Işın, Kütahya Hava Er Eğitim ve Tugay Komutanı Hava Tuğgeneral Mustafa Baş ve Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, tören birliklerini denetleyerek vatandaşlarımızı selamladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu ve tüm şehitlerimiz için dua edildi.

Törende bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak 101 yıl önce Türk Milletinin dünyaya diz çökmeyeceğim gösterdiğini söyledi.

Tören geçişinin ardından Elif Buse Doğan, alanı dolduran vatandaşlarımız için destan yazan askerlerimiz için yazılan birbirinden güzel türküleri seslendirdi.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 565