3 Eylül 2023 Pazar

742. Hayme Ana’yı Anma ve Göç Şenlikleri, Domaniç ilçemize bağlı Çarşamba Köyü’nde Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, il protokolü ve hemşehrilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Bu yıl 742’inci kutlanan Hayme Ana’yı Anma ve Göç Şenlikleri, il protokolü ve vatandaşlarımızın Hayme Ana Türbesi’ni ziyaretiyle başladı. Türbede edilen duaların ardından Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık ve il protokolü, vatandaşlarımızı selamlayarak şenlik alanındaki stantları gezdi. Stant ziyaretlerinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Dr. İrfan Açık’ın duası ile tören devam etti.

Halk oyunları gösterileri, mehter takımı gösterisi ve kılıç kalkan ekibi gösterisiyle devam eden şenlikte, Karesi Obası Atlı Binicilik ve Savaş Sanatları Eğitim Merkezi ekibinin geleneksel atlı Türk sporları ve savaş sanatları gösterileri il protokolü ve şenlik alanını dolduran vatandaşlarımız tarafından ilgiyle izlendi.

742. Hayme Ana’yı Anma ve Göç Şenlikleri, temsili göç yürüyüşü ile sona erdi. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 499