7 Eylül 2023 Perşembe

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık başkanlığında toplanan Kütahya Belediye Meclisi 5. Dönem 8. Olağan Toplantısı, Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kütahya Belediye Meclisi 5. Dönem 8. Olağan Toplantısı, Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık başkanlığında yapıldı. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Toplantıda; 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 14. maddesi b bendi hükmü gereğince İlimizin adını duyurmak, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak sporu ve sporcuları teşvik etmek amacıyla, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna (ASKF) bağlı Amatör Spor Kulüplerine nakdi yardım yapılması konusunun müzakeresi, Kütahya İl Özel İdaresi ile yapılan protokol kapsamında, Ulu Camii İş Merkezinde taşınmazı bulunan vatandaşlarımıza 30 Ağustos İş Merkezinde yapımı devam eden taşınmazlar ile takas/trampa işlemlerinin yapılabilmesi amacıyla Yapılan uzlaşma görüşmelerinde uzlaşma talebi bulunan taşınmazlar ile ilgili 5393 sayılı Kanunun 18'inci maddesinin (e) bendi hükmü gereğince takas konusunda Belediye Encümenine yetki verilmesi konusunun müzakeresi, Belediye Meclisinin 02.08.2023 tarihli ve 230 sayılı kararıyla Araştırma Geliştirme ve Tanıtım Komisyonuna havale edilen Paşam Sultan Mahallesi sınırlarının güncellenmesi talebi konusunun müzakeresi, İlimizin muhtelif mahallelerinde bulunan isimsiz parklara isim verilmesi konusunun müzakeresi, İlimiz Yıldırım Beyazıt Mahallesi J23B10C2B Paftada Tren istasyonu önündeki üst geçidin imar planlarına aktarılması konusunun müzakeresi, Türk Kızılay Kütahya İl Merkez Şubesi ile , afet öncesi hazırlık, sivil savunma planları ve gündelik hayatta hayati öncelik taşıyan, personelin ve vatandaşlarımızın tamamının yararlanacağı İlk Yardım Eğitimi için gerekli envanterlerin alınması ve eğitim ekipmanı için; planlama, proje hazırlama ve risk azaltma çalışmalarının tüm personel ve vatandaşlarımızı kapsayacak şekilde yerine getirilmesi amacı ile protokol yapılması konusunda Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ a yetki verilmesi konusunun müzakeresi konuları görüşülerek karara bağlandı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 371