5 Ekim 2023 Perşembe

Kütahya Belediyesi Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardım Töreni’nde kulüplere 1 milyon Türk Lirası nakdi destekte bulunan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, gelecek yılki desteğin 1 milyon 500 bin Türk Lirası olacağının müjdesini verdi.

Kütahya Belediyesi, geleceğimizin teminatı olan gençlerin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için spora ve sporculara yaptığı yatırımlarını sürdürürken, bir taraftan da şehrimizde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerini de göz ardı etmiyor. Bu kapsamda düzenlenen Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardım Töreni, Kütahya Valisi Musa Işın, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Kütahya İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kırbaç, Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ercan Şirin, Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Cengiz, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Belediye Başkan Yardımcılarımız Abdullah Damcı, Ertuğrul Cevahir, amatör spor kulüplerinin başkanları ve yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Törende konuşan Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Cengiz, Başkanımız Işık’a bugüne kadar verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, “Sayın belediye başkanımız verdiği sözlerin arkasında durarak her sene katlayarak amatör spor kulüplerimize yardımlarını devam ettiriyor. Bu yıl da 1 milyon Türk Lirası destek vererek spora ve sporcuya olan desteğini gösterdi” dedi.

GELECEK YIL 1 MİLYON 500 BİN TÜRK LİRASI

Gelecek yılki desteğin 1 milyon 500 bin Türk Lirası olacağını sözünü veren Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Her yıl mutat olarak düzenlediğimiz Kütahya Belediyesi Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardım Törenine hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. Sizler gerçekten çok büyük bir görevi yerine getiriyorsunuz. Bulunduğunuz mahalledeki gençlerimizin dışarıdaki kurulmuş tuzaklardan alıkonulması için gönüllülük esasıyla birçok gencimizi, çocuğumuzu kulüplerinizin bünyesinde sporla meşgul ederek geleceğe daha sağlam hazırlanmaları konusunda herhalde en iyi hayırlı hizmeti yapıyorsunuz. Biz de belediyemizin bütçe imkanları doğrultusunda kanunların bize müsaade ettiği ölçüde milletimizin kaynaklarından size aktarılabilecek nakdi yardım konusunu her yıl zorlayarak en üst düzeye çıkarttık. Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılına denk gelen bir yılın nakdi yardım töreni olduğu için bunun bir anlamı olsun dedik ve 1 milyon Türk Lirası söz verdik ve bugün sözümüzü yerine getiriyoruz. İnşallah 2024 yılında da bugünden adını koyalım 1 milyon 500 bin Türk Lirasına çıkartalım. Yeter ki siz kendi mahallenizdeki çocuklarımıza sahip çıkın” ifadelerini kullandı.

2 BİN 700 LİSANSLI SPORCU

Belediye Kütahyaspor ve Kütahya Belediyespor ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkanımız Işık, “Belediye Kütahyaspor, profesyonel futbol takımımız ve oraya yetiştireceğimiz altyapıyla beraber yaklaşık bin 100 sporcumuzun olduğu bir kulübümüz. Kütahya Belediyespor’da ise 17 farklı branş var ve yaklaşık bin 600 lisanslı sporcumuz var. Topladığımız zaman 2 bin 700’e yakın belediyemizin uhdesinde ilimizi ve ülkemizi temsil eden birçok başarılı sporcularımız var. Sizlerin sahiplendiği evlatlarımızı çok önemsiyoruz. İnşallah her geçen yıl onlara desteğimizi de artırarak geleceğe daha iyi hazırlanmaları konusunda biz de elimizden geleni yapalım. Merkezde ve ilçelerimizde sporcu sayısı ve spor faaliyetleri açısından Türkiye’nin altıncı ili olmanın çok büyük bir onur olduğunu ifade etmek isterim. Nüfusumuza oranla 81 il içerisinde 34-35’inci sıralarda yer alan sıralamamızın 6’ıncı sıralara çıkması önemli bir başarı. O da sizlerin ve diğer kulüplerimizin katkısıyla olan bir şey. Gençlik Spor İl Müdürümüz de burada. Merkezdeki saha yetersizliği konusunda, geçen yıl Vefa Sahamızla Alayunt Sahamızı elden geçirdik. Evliya Çelebi de dahil olmak üzere üçünü Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze aktarabiliriz. Onun karşılığında Yoncalı’da yaptığımız üç sahamız var; iki antrenman, bir nizami saha. Onu Belediye Kütahyaspor Kulübümüzün kullanacağı şekilde bir düzenlemeyle, takas usulüyle düzenleyebilirsek merkezdeki sıkıntıyı da o anlamda biraz daha rahatlatabiliriz. Öyle bir alternatif de var eğer uygun görülürse biz o konuda yardımcı oluruz. Katılımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Rabbim sağlıkla, sıhhatle, hiçbir çocuğumuzun burnunun kanamayacağı bir sezonu nasip eylesin. Sayın Valimize ve değerli protokolümüze böyle güzel bir günde ayrıca teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Kütahya Valisi Musa Işın, Kütahya’da sporun önemli bir yer işgal ettiğini öğrendiğini ve bundan çok memnun olduğunu ifade ederek, “Türkiye’de altıncı sıradayız. Bu güzel bir sonuç ve inşallah niceliğini ve niteliğini birlikte artıracağız. Spor bizim için, toplum için ve özellikle gençlerimiz için çok önemli bir alan. Bu alanda kendinizi tevsik ettiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Gençliğimizi kötü alışkanlıklardan alıkoyuyorsunuz, boş zamanlarını değerlendirmelerinde onlara yardımcı oluyorsunuz ve daha sağlıklı bir nesil yetişiyor. Bu manada güzel bir icraat yapıyorsunuz, tekrar sizi tebrik ediyorum. Belediye başkanımız sizlere maddi manevi destekte bulunuyor, kendisini tebrik ediyorum. İnşallah hep birlikte sizlerin, Kütahya’mızın daha iyi bir yere gelmesi hem spor anlamında hem ekonomik alanlarda hem kültürel anlamda hem de refah seviyesinin yükselmesinde inşallah hep birlikte çalışacağız” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 434