9 Ekim 2023 Pazartesi

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık ve eşi Fatma Işık, Osmangazi ve İstiklal Mahallelerimizdeki hemşehrilerimiz için Kütahya Belediyemiz tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı.

Şehrimizde yaşayan her kesimden hemşehrimiz için çeşitli etkinlikler düzenleyen Kütahya Belediyemiz, Osmangazi ve İstiklal Mahallelerimizdeki vatandaşlarımız için sucuk ekmek eşliğinde renkli bir etkinlik düzenledi. Kent Park’ta düzenlenen etkinlikte Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, hemşehrilerimizin talep ve isteklerini de yerinde dinledi. Etkinlikte çocuklarımızı da unutmayan Kütahya Belediyemiz, çeşitli ikramlar ve kendileri için özel hazırlanan şişme oyun gruplarıyla doyasıya eğlence fırsatı sundu.

Etkinlikte hemşehrilerimize hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Mevcut 67 mahallemizde farklı etnik gruplar içerisinde farklı etkinlikler yapıyoruz. Bugün de Osmangazi ve İstiklal Mahallelerimizdeki siz değerli hemşehrilerimiz için bir aradayız. Öncelikle bu etkinliğimize katılarak bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Özellikle sizlerle bir olmaktan, sizleri dinlemekten, sizlerle oturup kalkmaktan ne kadar memnun olduğumu, mutlu olduğumu herhalde beş yıla yakın başkanlık süremde anlamışsınızdır. Dün ne isek, ne dediysek bugün oyuz, onu yapıyoruz, yarın da aynısını yapacağımızdan zerre kadar şüpheniz olmasın. Osmangazi Mahallemiz bizler için çok kıymetli. Geçmişte çok ciddi mağduriyetler yaşamış, kentsel dönüşüm başta olmak üzere birçok kardeşimiz belediyeye veya başka yerlere iş başvurusunda ötelenmiş ama bizim dönemimizde öyle olmadı. Mümkünse her aileden en az bir kardeşimize o belediyede geçici veya daimi olmak üzere iş bulmaya çalıştık ve birçoğunu yerleştirdik. Önemli olan gönülden sizlerle birlikte olabilmek. Biz sizi biz biliyoruz, siz de lütfen bizleri siz bilin. Özellikle Hacı Bektaş-i Veli ve Romanlar Derneğimizin değerli başkanları zaman zaman sizlerin talepleriyle ilgili birçok konuyu bizlere aktardılar. Çözmeye çalışıyoruz, kolay değil. Biz elimizden geldiğince çalışıyoruz. Özellikle tüm mahallelerimizde yardıma muhtaç olan ailelerimize elimizden gelen desteği esirgemiyoruz. İlkokul, ortaokul, lise ve hatta üniversiteye giden çocuklarımızın yardıma muhtaç ailelerine hem eğitim desteği hem ulaşım desteği adı altında ciddi katkılar yapıyoruz. Bu konuda her zaman sizi ev sahibi gibi ağırlayan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürümüze ve çalışanları başta olmak üzere tüm belediyemiz çalışanlarına ayrıca teşekkür ediyorum. Bu etkinliğimizin hayırlara vesile olmasını diliyor, katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 343