28 Ekim 2023 Cumartesi

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 100. Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı.

Zafer Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na; Kütahya Valisi Musa Işın, Kütahya Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Mustafa Baş ve Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın çelenklerini sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.

Çelenk sunumunun ardından Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık ve il protokolü, Sera AVM’de düzenlenen 100. Yıl Özel Sanat Sergisi’nin açılışına katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda; Kütahya Valisi Musa Işın ve Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal günün anlam ve önemini içeren birer konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından Solo Halk Dansları Türkiye Birincisi Yusuf Türkel tarafından Ferace Zeybeği Halk Oyunu Solo Gösterisi sunuldu.

Program serginin gezilmesiyle sona erdi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 100. Yılı Etkinlikleri, bugün ve yarın düzenlenecek çeşitli programlarla devam edecek. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 391