30 Ekim 2023 Pazartesi

Gün boyu devam eden Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıl Dönümü etkinlikleri, akşam saatlerinde de fener alayıyla devam etti. Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık ve eşi Fatma Işık, binlerce hemşehrimizin katılımıyla Kütahya Belediyesi önünden Zafer Meydanı’na meşalelerle ve Türk Bayraklarıyla yürüdü.

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın göreve geldiğinden bu yana her milli bayramda düzenlenen fener alayı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 100. Yılında da binlerce Kütahyalı’nın katılımıyla gerçekleşti. Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık ve eşi Fatma Işık, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıl Dönümü coşkusunu, Kütahya Valisi Musa Işın, il protokolü ve hemşehrilerimizle birlikte Kütahya Belediyesi’nden Zafer Meydanı’na yürüyerek yaşadı.

Ellerinde meşaleler ve Türk Bayraklarıyla yürüyen binlerce hemşehrimiz, söyledikleri marşlarla Cumhuriyet Bayramı coşkusuna ortak oldu. Tugay Bandosu’nun da eşlik ettiği yürüyüş Zafer Meydanı’nda Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel belgeselin gösterimiyle sona erdi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 453