10 Kasım 2023 Cuma

100 yıldır Türk Milleti’ne ışık olan Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85.yıl dönümünde rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm dünyanın imrenerek baktığı, saygıyla andığı, 100 yıllık bir Cumhuriyet destanının kahramanı, ideallerini gerçekleştirmede kararlılığı ile örnek alınan, Milli Mücadele ruhunu tüm millete aşılamış ve Türk Milleti’nin yol göstericisi olmuştur.

10 Kasım’ların Cumhuriyet'in ışığında, Ulu Önder’imizin izinde, O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günü olduğunun bilincindeyiz.

Bugün bizlere düşen, vatanımıza ve bayrağımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkarak, Atatürk’ün bırakmış olduğu mirası geleceğe taşımak ve göstermiş olduğu yolda muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için var gücümüzle çalışmaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırasına sahip çıkmak demek, Cumhuriyetimize bağımsızlığımıza, vatanımıza, bayrağımıza ve milletimizin binlerce yıllık medeniyet birikimine sahip çıkmak demektir.
Bugüne kadar olduğu gibi, Türkiye Yüzyılı’nda da Atatürk’ün anısını gelecek nesillere aktarmaya, gençlerimize ve çocuklarımıza anlatmaya devam edeceğiz.

10 Kasım vesilesi ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bugüne kadar bu aziz millet ve vatan için toprağa düşmüş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, gazilerimizi saygıyla selamlıyorum.

Kütahya Belediye Başkanı
Prof. Dr. Alim IŞIK
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 206