4 Aralık 2023 Pazartesi

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Moğolistan’ın Darkhan şehri ile Kütahya’mızın kardeş şehir olması öncesinde iyi niyet protokolü imzaladı. Başkanımız Işık, “Rabbim, iki şehrimiz ve iki ülkemiz arasındaki bu iş birliği protokolünü hayırlara vesile eylesin” dedi.

Ulusal ve uluslararası platformlarda şehrimizin ve ülkemizin adını başarıyla duyurmaya devam eden Kütahya Belediyemiz, kardeş şehirlerine bir yenisini daha ekleyecek. Moğolistan’ın Darkhan şehri ile Kütahya’mız arasındaki iyi niyet protokolü, Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık ve Darkhan Belediyesi Meclis Başkanı Bat-Ochir Yadambayar tarafından imzalandı.

İmzalanan iyi niyet protokolüne ilişkin konuşan Başkanımız Işık, “Darkhan Belediyesi Meclis Başkanımız ve meclis üyeleri Moğolistan’dan misafirimiz olarak geldiler. Öncelikle bu ziyareti gerçekleştirdikleri ve iyi niyet protokolünün imzası için şehrimize geldikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Rabbim, iki şehrimiz ve iki ülkemiz arasındaki bu iş birliği protokolünü hayırlara vesile eylesin. Her iki şehrimiz için de hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 366