19 Aralık 2023 Salı

Şehrimizi geleceğe daha sağlıklı bir şekilde taşımak için kentsel dönüşüm projelerine önem veren Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Vefa Mahallesi’nde devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı.

Altyapıdan üstyapıya kadar birçok alanda Kütahya’mıza değer katacak ve geleceğe emin adımlarla götürecek projeleri gerçekleştiren Kütahya Belediyemizin iş birliğiyle hayata geçirilen Vefa Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesindeki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, çalışmaların yüzde 80’inin tamamlandığını söyledi. 100 bin metrekare alan üzerinde 395 adet 2+1, 100 adet 3+1 ve 5 adet kapıcı dairesi olmak üzere toplam 500 dairenin bulunduğu projede imalatların büyük oranda tamamlandığı, çevre düzenlemesi ve dairelerin içindeki çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Kütahya Belediyemizin iş birliğiyle başlatılan diğer kentsel dönüşüm projeleri olan Osmangazi-Bölücek Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ve İnköy Küçük Sanayi Sitesi’ndeki çalışmalar da hızla devam ediyor.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 825