4 Ocak 2024 Perşembe

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık başkanlığında toplanan Kütahya Belediye Meclisi 6. Dönem 1. Olağan Toplantısı, Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kütahya Belediye Meclisi 6. Dönem 1. Olağan Toplantısı, Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık başkanlığında yapıldı. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Mecliste; -Belediye Meclisinin 06.12.2023 tarih ve 403 sayılı kararıyla Araştırma Geliştirme ve Tanıtım Komisyonuna havale edilen İlimiz Yoncalı Mahallesi 1. Deva Sokakta bulunan parka Şehit Piyade Astsubay Üst Çavuş Ömer TÖRÜN’ün isminin verilmesi konusunun müzakeresi, -5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 18. maddesinin (p) fıkrasına istinaden Fildişi Sahili Cumhuriyeti'nin kuzeybatısında yer alan Batı Afrika-Denguele ilçesi ile kardeş şehir olunması, karşılıklı iş birliklerinin gerçekleştirilmesi ve kardeş şehir protokolü imzalanması amacıyla Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK'a yetki verilmesi konusunun müzakeresi, Belediye Meclisinin 06.12.2023 tarih ve 382 sayılı kararıyla Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Belediye Meclisinin 02.08.2023 tarih ve 221 sayılı kararına istinaden 31.12.2023 tarihinde Belediyemizce Halk otobüsleri için araç başına verilen gelir desteği sona ereceğinden biniş başına verilen gelir desteği konusunun müzakeresi, Belediye Meclisinin 06.12.2023 tarihli ve 381 sayılı kararıyla Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen Kütahya Minibüsçüler Servis Araçları ve Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanlığının, yolcu taşımacılığı genel giderlerinin artması nedeniyle, Denetimli Özel Halk Otobüsleri fiyat tarifesinde değişiklik yapılması talebi konusunun müzakeresi gibi konular görüşülerek karara bağlandı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 334