6 Şubat 2024 Salı

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün düzenlediği 6 Şubat Depremleri Anma Programına katıldı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin 1. yılı nedeniyle Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde (AFAD) anma programı düzenlendi. Anma programı öncesinde şehrimizdeki kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörlerin oluşturduğu arama kurtarma ekiplerini ziyaret eden Başkanımız Işık, ekiplere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek kandillerini kutladı. Daha sonra Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bahçesinde oluşturulan sergiyi gezen Başkanımız Işık, AFAD İl Müdürü Nurettin Havutçu’dan sergideki fotoğraflar ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan anma programında AFAD İl Müdürü Nurettin Havutçu, bilgilendirme konuşması yaptı. Yapılan konuşmanın ardından 6 Şubat Depremleri ile ilgili “Asrın Felaketinden Asrın Dayanışmasına” isimli kısa film izlendi. Toplantıda Kütahya Valisi Musa Işın, Kütahya’dan deprem bölgesine yapılan yardım ve desteklerle ilgili bilgi vererek Kütahyalı hemşehrilerimize teşekkürlerini iletti.

Anma programının sonunda başarılı olan arama kurtarma görevlilerine teşekkür belgeleri ve kimlik kartları Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık ve il protokolü tarafından verildi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 305