4 Mart 2024 Pazartesi

Sosyal belediyecilik çalışmalarıyla örnek gösterilen Kütahya Belediyemiz, şehrimizdeki yatalak hastalarımıza hasta yatağı desteği vermeye başladı. Yatalak hasta olan bir hemşehrimize hasta yatağını teslim eden Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Şehrimizdeki hastalarımıza ve yaşlılarımıza hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz” dedi.


Gıda desteğinden nakdi desteğe, eğitim desteğinden sosyal belediyecilik faaliyetlerine kadar her yaştan ve her kesimden hemşehrimiz için hizmet üreten Kütahya Belediyemiz, şehrimizde yaşayan ve ihtiyacı olan yatalak hastalarımız için hasta yatağı temin etmeye başladı. Hasta ve hasta yakınlarının yükünü bir nebze de olsa hafifletmek isteyen Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz, 1’i hayırsever bir hemşehrimizden olmak üzere 18 adet son teknoloji hasta yataklarını evlere kadar götürerek ücretsiz olarak teslim ediyor. Şehrimizdeki hastalarımıza ve yaşlılarımıza hizmet etmenin onurunu yaşadıklarını söyleyen Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Değerli hemşehrilerim, şehrimizde yatalak hastamız olup da yatağı konforlu olmayan, sıkıntılı olan ya da ihtiyacı olan tüm hastalarımıza başlattığımız yeni bir projeyle Türkiye’nin en modern, teknolojik, konforlu ve 360 derece dönebilen yataklarından şu ana kadar 18 hastamız için temin ettik. İhtiyacı olan hastalarımız olursa Belediyemizin Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne ya da Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvurması halinde onların da bu ihtiyaçlarını karşılayacak yatakları alıp teslim edeceğiz. Şehrimizdeki hastalarımıza ve yaşlılarımıza hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz. Beş yıldan bu yana hep yanlarında olduk, inşallah yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bizim için en hayırlı hizmetlerden birisi olduğuna inanıyoruz. Bir hemşehrimiz de bir yatağı bizlere teslim etti aynı amaçla kullanılması için. Ona da huzurunuzda teşekkür ediyorum. Bu yataklardan ben de alıp katkıda bulunmak istiyorum diyen olursa Belediyemiz Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüze ya da Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze başvurması halinde onların bu desteklerini hak sahiplerine iletebileceğimizi söyleyeyim. Şimdiye kadar destek olan herkesten Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

Hasta yatağını teslim alan hemşehrimiz, Kütahya Belediyemize ve Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’a teşekkür ederek, “Allah nasip olan herkesten razı olsun, işleri rast gitsin inşallah. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

Vatandaşlarımızın hasta yatağı yardımları için Kütahya Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ya da Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvuruda bulunması gerekiyor. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra uygun görülen hastaların talepleri en kısa sürede yerine getiriliyor.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 378