8 Mart 2024 Cuma

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü belediyemizde çalışan kadın personelimiz için düzenlenen kahvaltı programında kutladı. Programda konuşan Başkanımız Işık, “Kadınlarımız iyi ki varsınız. Sizlerle birlikte çalışmaktan onur ve gurur duyuyoruz. İnşallah birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık eşi Fatma Işık ile birlikte, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüzün organize ettiği Kütahya Belediyesi kadın personelimize özel düzenlenen kahvaltı programına katıldı.
Programda konuşan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle davetimizi kırmayıp, burada bu güzel ortamda buluşmamıza vesile olan siz değerli kadınlarımıza, kardeşlerimize, çalışanlarımıza, büyüklerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gününüz kutlu olsun. Rabbim mutlu, mesut ve sağlıklı bir şekilde daha nice günlerde bir araya gelmemizi ve bu günleri kutlamayı nasip eylesin. Kadınlarımız inancımızda, örfümüzde ve geleneğimizde çok ayrı bir yere sahip. En önemlisi peygamber efendimizin sözleriyle “Cennet analarımızın ayakları altındadır” denmiş. Cennet kadınlarımıza müjdelenmiş. Biz anne olamayız, evde eş olamayız, dışarda yatırımcı kadın olamayız. Çalışan, işlerini düzenli hale getiren, tertipleyen, nezaket aşılayan insanlar olamayız. Ama sizlerle bir olduğumuzda sizlerin bu yönleriyle daha da güçlü oluruz. Ailemiz bütün, işlerimiz bereketli olur. Çalıştığımız yer de mutlu olur. Bu nedenle belediyemiz başta olmak üzere Kütahya’mızın her bir köşesinde kadınlarımızın aktif hayata katılıyor olmasından çok mutluyuz. Kütahya’mızın Şehrül Emini olarak sizlerle bu mutluluğu paylaşmanın onuru büyük. Sizler gibi tüm kadınlarımızın yüzünü güldürmek için Türkiye’mizin örnek aldığı birçok projeyi hayata geçiren bir belediye olmaktan da gurur duyuyoruz” dedi.

5 YILDA KADIN PERSONEL SAYIMIZI 124’TEN 344’E ÇIKARDIK

Kütahya belediyemizde çalışan kadın personel sayımızı artırdığımızı belirten Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık sözlerini, “2019 yılında göreve geldiğimizde belediyemizde çalışan memur ya da işçi statüsünde toplam kadın sayımız 124 kişiydi. Şimdi ise 344 kişiye çıkardık. Sadece 220 kadın çalışanımızı belediyemiz uhdesinde işe aldık, çalışıyoruz. Birlikte çalışmaktan onur ve gurur duyuyorum. İnşallah daha çok kadın personel istihdam ederek bu sayıyı da daha fazla arttıracağız. Birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bir kez daha Kadınlar Gününüzü kutluyor, saygı ve sevgiyle sizleri selamlıyorum. İyi ki varsınız” diyerek noktaladı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 385