8 Mart 2024 Cuma

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesi’ni ziyaret etti. Başkanımız Işık, 2022 sayılı kanun kapsamında engelli aylığı ve engelli yakını aylığı alan hemşehrilerimize Ramazan ve Kurban Bayramı’nda 1500’er lira değerinde Engelli Destek Kartı sağlanacağını duyurdu.

Şube Başkanı Hatice Yakar’a misafirperverliği için teşekkürlerini ileten Başkanımız Işık, Ramazan ve Kurban Bayramı’nda 2022 sayılı kanun kapsamında engelli aylığı ve engelli yakını aylığı alan hemşehrilerimize 1500’er liralık Engelli Destek Kartı sağlanacağını açıkladı. Başvuruya gerek kalmaksızın nakdi desteklerin Kütahya Belediyemiz tarafından bine yakın engelli aylığı ve engelli yakını aylığı alan hemşehrilerimize ulaştırılacağını söyleyen Başkanımız Işık, yapılan desteğin hayırlı olmasını diledi.

Kütahya Belediyesi olarak engelli hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştırmak için önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirten Başkanımız Işık, önümüzdeki dönemde de bu destek ve projelerin artarak devam edeceğini söyledi.

Yapılan desteklerden dolayı memnuniyetlerini ifade eden Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesi Başkanı Hatice Yakar, taleplerini ilettiği Başkanımız Işık’a teşekkürlerini sunarak plaket takdim etti.

Ziyaret sonunda Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Engelliler Spor Kulübü’ne engelliler için özel tasarlanan ve ülkemizde üretilmediği için Spor İşleri Müdürlüğümüz tarafından yurtdışından temin edilen Boccia toplarından hediye etti.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 550