13 Mart 2024 Çarşamba

Kütahya Belediyemiz tarafından organize edilen, 11 ayın sultanı Ramazan ayı sebebiyle her yıl olduğu gibi bu yıl da yerel üreticiler başta olmak üzere esnaflarımızın ücretsiz stant açtığı, farklı etkinliklerin düzenlendiği Ramazan etkinlikleri başladı.

11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif boyunca Kütahya Belediyesi Hizmet Binası önünde kurulan dev çadırda Ramazan Etkinlik Alanı oluşturan Kütahya Belediyemiz, kutlu ayın manevi iklimine uygun pek çok etkinlik planladı. Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın açılışını gerçekleştirdiği Ramazan Etkinlik Alanı; Evliya Çelebi Mehteran Takımı, Zeybek Gösterisi, İlizyonist, Kanto Gösterisi, Şiir Dinletisi ve Türk Halk Müziği Dinletisiyle dolu dolu bir başlangıç yaptı. Ramazan ayı boyunca Ramazan Etkinlik Alanı’nda birbirinden renkli, eğlenceli, farklı ve kutlu ayın manevi iklimine uygun etkinlikler olacak.

Tüm hemşehrilerimizin Ramazan ayını tebrik ederek sözlerine başlayan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Mübarek Ramazan ayımız kutlu olsun. Allah, nice Ramazanlara birlikte erişmeyi ve birçok işi birlikte yapmayı nasip eylesin. Kütahyalı hemşehrilerimiz her şeyin en güzeline layık. Çünkü bu şehir hem kuruluşta hem de kurtuluşta medeniyetlere ev sahipliği yapmış. Birçok zor zamanda bu şehrin asil evlatları biz varız demiş, demokraside en güzel örnekleri vermiş. Biz, bu tür kültürel etkinlikleri çok önemsiyoruz. Buraya 60’a yakın stant kurduk. Arkadaşlarım geldiler; ne kadar ücret belirleyeceğiz dediler. Ücret yok, bedava olacak dedim. Bu esnaflarımız Kütahyalı değil mi, evet. Buraya gelen sanatçılar Kütahyalı, buraya gelen hemşehrilerimiz Kütahyalı, o zaman ücretsiz olacak. Hayırlı ve uğurlu olsun. Buraya gelen sanatçılarımıza, kooperatiflerimize, derneklerimize de çok teşekkür ediyorum. Siz buraya sahip çıkacaksınız, biz de size destek olmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin en konforlu dördüncü ilinin Ramazan etkinlikleri de böyle olmalıydı. Dışarıda insanlarımızın üşüyeceği bir sezon olacağını düşünerek kapalı bir ortamda sizlere ve bizlere yakışan böyle güzel bir alanı arkadaşlarımız hazırladı. Belediyemizin tüm çalışanlarına ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Allah’a emanet olun, hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1285