25 Mart 2024 Pazartesi

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Şehir Hastanesi’ne Tavşanlı Çevreyolundan bağlantı yolu açmak için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne ait binanın belediyemiz tarafından satın alınarak yıkımına başlandığını açıkladı.

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın önderliğinde şehrimizde kentsel dönüşümden altyapı çalışmalarına, ulaşımdan çevre yatırımlarına kadar birçok konuda hizmetlerini sürdüren Kütahya Belediyemiz, Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Şehir Hastanesi’ne Tavşanlı Çevreyolundan bağlantı yolu açmak için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne ait binayı satın alarak yıkım çalışmalarına başladı. Yapılan yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, hastaneler bölgesine ulaşım için önemli bir çalışmayı başlattıklarını ifade etti.

Yapılan yıkım ve ardından açılacak yol ile ilgili açıklama yapan Başkanımız Işık, “Değerli hemşehrilerim, yine bir yıkım sahasındayız. Hayırlı bir iş için, hayırlı bir vesileyle buradayız. Arkamızda gördüğümüz bina yıllarca Tarım İl Müdürlüğü’nde çalışan hemşehrilerimize lojman olarak hizmet vermiş bir bina. Milli Emlak Müdürlüğümüze aitti. Evliya Çelebi Devlet Hastanesi’nin önüne açtığımız bulvarın devamı için buradan Şehir Hastanesi’ne ve Evliya Çelebi Devlet Hastanesi’ne çevreyolu bağlantısını sağlamak üzere söz konusu binayı Milli Emlak Müdürlüğü’nden belediyemizin bütçesiyle satın alıp, terkini yapıp, şimdi de yıkımını gerçekleştiriyoruz. Hemen arkasından da üzerinde bulunduğumuz kavşaktan Tavşanlı Çevreyoluna bağlantıyı yapacak yol bağlantısını gerçekleştireceğiz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kazasız belasız yıkımın tamamlanmasını ve yeni yolun yapımını Rabbim nasip eylesin. Şehrimize hayırlı olsun inşallah” ifadelerini kullandı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 577