1.12.2014

İlimiz genelinde tuvalet, lavabo, kanalizasyon bacalarına ve yağmursuyu ızgaralarına dökülen veya atılan katı atıklar nedeniyle şehir kanalizasyon şebekesi sık sık tıkanmaktadır.

Bundan dolayı zaman zaman yerli yersiz kanalizasyon arızaları oluşmakta kimi zaman bu arızaların giderilmesi günlerce sürmektedir.Bundan hem vatandaşlarımız zarar görmekte hem de Müdürlüğümüz para, zaman ve işgücü kaybına ayrıca yolların kazılmasına veya parkelerin tekrar sökülmesine neden olmaktadır.

Kanalizasyon arızalarının başlıca nedeni katı atıklardır. Tuvalet ve kanalizasyon şebekelerine atılan çocuk bezi, elbise v.s, gibi maddeler kanalizasyon şebekelerinde tıkanmalara yol açmakta ve ilimizin görüntü ve koku kirliliğine sebep olmaktadır. Bu konularda vatandaşlarımızın daha dikkatli davranmaları ve bu gibi evsel atıkların çöp kutularına atılmaları sağlıklı işleyen bir şebeke için ön koşuldur.

Ayrıca kış aylarına girdiğimiz bu günlerde artan yağmurlar sonucu kanalizasyon şebekesine yönelen yağmursuları cadde ve bina önlerine atılan atıkları da beraberinde götürerek kanalizasyon şebekesinin tıkanmasına sebep olmaktadır.

Vatandaşlarımızın bu konularda duyarlı olmalarını ve evsel atıkları çöp kutularına poşetleyerek atmalarını önemle rica ediyoruz.


BELEDİYE BAŞKANLIĞI