17 Ekim 2022 Pazartesi

10-14 Ekim 2022 tarihleri arasında Güney Kore’nin Daejeon şehrinde gerçekleştirilen Dünya Belediyeler Birliği 7. Kongresi’ne katılan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, UCLG Dünya Teşkilatı Genel Sekreteri Emilia Saiz ve diğer yetkililerle ikili görüşmelerde bulundu.

Güney Kore’nin Daejeon şehrinin ev sahipliği yaptığı UCLG Dünya Yerel ve Bölgesel Liderler Zirvesi’nde, 7 bölge teşkilatından katılan üye belediyelerin yaptığı seçim sonrası; Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2023 yılında Dünya Belediyeler Birliği Başkanı olarak görev yapacak. Kongreye katılan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, kongreye katılım sağlayarak bölgemiz ve ülkemiz adına değerli katkılarda bulunan Türk heyetinin tüm üyelerine teşekkür etti.

Başkan Işık, Kütahya’yı kongrede Kütahya Belediyesi Etüd Proje Müdürü Mehmet Zenci ile birlikte en iyi şekilde temsil ettiklerini ifade ederek, 2020 yılında Kütahya Belediyesi olarak başvurusu yapılan ve 2 yıl gibi kısa bir sürede yönetim kuruluna sayman olarak kabul edildiğini dile getirdi.

Geçtiğimiz yıl başarılı bir şekilde UCLG Aracı Şehirler 2. Dünya Forumu’na Kütahya Belediyesi olarak ev sahipliği yapıldığını hatırlatan Başkan Işık, UCLG MEVA’daki etkinliğini artırarak sürdüreceklerini ifade etti.
Başkan Işık ayrıca, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılında 2023 yılında Dünya Belediyeler Birliği Başkanı olarak seçilen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı tebrik ederek, bu süreçte Kütahya Belediyesi olarak her türlü desteği vereceklerini söyledi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 541