28 Nisan 2023 Cuma

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal ile birlikte Dumlupınar Üniversitesi Dış İlişkiler ve Uluslararası Öğrenci Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi (ULMER) tarafından düzenlenen organizasyon yemeğine katıldı.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ULMER birimi tarafından 24-28 Nisan tarihleri arasında "INTERNATIONAL STAFF WEEK: RETHINKING INTERNATIONALIZATION AND NETWORKING" başlıklı STAFF WEEK haftası düzenlendi.

Etkinlikte bulunan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya’mızın günümüz ve tarihteki önemine yer vererek Türkiye’de ve Dünya’da öncü olduğu sanayi, sanat, kültürel ve sosyal faaliyetlerinden bahsederek, kendisinin de bir akademisyen olması hasebiyle böylesi organizasyonların öneminin oldukça farkında olduklarının ve sayılarının ve niteliklerinin artarak devamının gelmesini temenni etti. Ayrıca Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, böylesi önemli bir organizasyona ev sahipliklerinden ötürü Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal’ı ve DPÜ ULMER ekibini tebrik etti.
Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal konuşmasında organizasyonun amaç ve hedeflerinden bahsederek organizasyonun ilk olmasının önemini vurguladı. Katılımcılara, desteklerinden ötürü Belediyemize ve ULMER Müdürü Doç. Dr. Yunus Şişman’a ve emeği geçen tüm personele teşekkür etti.

ULMER tarafından düzenlenen etkinliğe yoğun ilgi gösterilerek 10'dan fazla ülkeden (Azerbaycan, Bulgaristan, Litvanya, Cezayir, İngiltere, Irak, Kenya, Moldova, Ukrayna, Bosna Hersek, Ürdün ve Gürcistan) çeşitli alanlarda uzmanlıkları olan 50'den fazla akademisyen ve idari personel katılım sağladı.

Etkinlik kapsamında Kütahya Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü personelimiz, şehrimize kazandırdıkları başarılı proje çalışmalarını katılımcılarla paylaşarak, yeni projeler için de uluslararası iş birliklerine hazır olduklarını dile getirdiler.

Etkinlik kapsamında Kütahya Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğümüz tarafından katılımcılara şehir turu düzenlendi. Bu kapsamda UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Zanaat ve Halk Sanatları üyesi Kütahya'nın kültürünü ve sanatını barındıran, tarihi yapıların bulunduğu Germiyan sokakta başlayan şehir turunda UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi Mehmet GURSOY, Kent Tarihi Müzesi, Sıtkı Olçar Cini Müzesi, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Konağı, KÜSAD Kültür ve Sanat Evi, Ulu Cami, Dönenler Camii ve Çini Müzesi ziyaret edilmiştir.

Etkinlik 28 Nisan Cuma günü düzenlenen sertifika töreni ve kapanış yemeği ile son bulacaktır.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 507