18 Haziran 2023 Pazar

Kütahya Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz organizasyonu ile mahallelerimizde çocuklarımıza yönelik başlatılan eğlence programlarının ilki Siner Mahallesinde başladı. Programa katılan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, çocuklarımızın geleceğe iyi hazırlanmaları adına belediye olarak ciddi çalışmalar yapıldığını ifade etti.

Siner Mahallesinde Çocuk Şenliği programı, Siner Mahallesi Sosyo Kültür Merkezinde gerçekleşti. Mahallelerde yapılacak çocuk eğlence etkinliklerinin açılış programına katılan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında belediye olarak ciddi çalışmaların yapıldığını söyledi. Başkanımız Işık, “Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün organize ettiği kültürel etkinliğimizin açılına hoş geldiniz. Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz çocuklarımızın daha iyi yetişmesi, geleceğe daha iyi hazırlanması konusunda belediye olarak ciddi çalışmaları göreve geldiğimiz günden bu yana devam ettiriyoruz. Bu yıl da özellikle Siner Mahallemiz gibi sonradan mahalle olan 26 mahallemizde sosyo kültürel etkinlik merkezi olan yerlerde bu tür programları başlatmanın faydalı olacağını düşündük. Çünkü, özellikle iki katlı olan bu kültür evlerinin ikinci katının hiç kullanılmadığını gördüm. Göreve geldiğimden beri de isteyen muhtarlarımıza bir kat yaparım dedim. Yeni binalarda Sofu Mahallemiz hariç. ( O bölgede düğün salonu olmadığı mahalle sakinlerimiz çok istedi.) Yeni binaları tek kat yaptık. İyi ki de öyle yaptık. Siner Mahallemiz sakinleri olarak sizlere teşekkür ediyorum. En azından diğer mahallelerimize göre biraz daha fazla kullanılan, ramazanda, asker eğlencesinde, nişan ve düğünlerde kullanılan merkezlerimizden birisi. Bunların hepsi bizim paramız. Eğer kullanmayacaksak niye yaptık, yaptıksa o zaman kullanalım. Arkadaşlarımız böyle bir proje ile zaman zaman buraları etkin hale getirebileceğimizi söylediler. Bizde uygundur dedik. Hayırlı olsun. Sizlere iyi eğlenceler diliyorum. Katılımlarınızdan dolayı anne ve babalara da teşekkür ediyorum” dedi.

Siner Mahallesi Muhtarı Kadir Mandal ise, çocuklar için yapılan bu tür etkinlikler için Başkanımız Işık’a teşekkür etti.

Çocuklarımız, programda yer alan Hacivat-Karagöz oyunu, çocuk oyunları, yüz boyama ile patlamış mısır ve pamuk şeker ikramı ile eğlenceli vakit geçirdiler.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 418