6 Ağustos 2023 Pazar

Kütahya Belediyemizin Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu ile organize ettiği, birçok ülkeden ve ülkemizin çeşitli illerinden şair, ozan, dansçı ve sanatçının katıldığı 1. Uluslararası Şair Şeyhi Şiir ve Sanat Festivali, ikinci gününde de hemşehrilerimizin beğenisini topladı.

Hemşehrilerimizin ilgisini ve beğenisini kazanan organizasyonlara imza atan Kütahya Belediyemizin vatandaşlarımızla buluşturduğu 1. Uluslararası Şair Şeyhi Şiir ve Sanat Festivali, ikinci gününde de yoğun bir ilgiyle takip edildi. Kütahya Belediyemizin bahçesini dolduran Kütahyalılar, sahne alan sanatçıların performanslarıyla sanata doydu.

Sahne alan sanatçılara tek tek teşekkür ederek hediyelerini takdim eden Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Biz, kültür ve sanatta marka olmuş, dünya markası iki üstadın şehriyiz. Bu iki üstadımızdan birisi Hisarlı Ahmet, diğeri de Ahmet Yakupoğlu. Geçen yılki sezonumuzun adını Ahmet Yakupoğlu Kültür ve Sanat Sezonu demiştik. Bu sene Hisarlı Ahmet Kültür ve Sanat Sezonu’nda böyle bir uluslararası etkinlikte bizi gerçekten onurlandıran bu güzel sanatçılarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu şehir onları unutmayacak. İnanıyorum ki bundan sonraki festivallerde mutlaka bu sanatçılarımızı şehrimize yine davet edeceğiz. Emeğinize, ağzınıza, yüreğinize sağlık. Bu akşam da bizi sanata doyurdunuz” ifadelerini kullandı.

1. Uluslararası Şair Şeyhi Şiir ve Sanat Festivali, bugün (6 Ağustos Pazar) Kütahya Belediyemizin önünde final gecesiyle saat 20.00’da başlayacak. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 338