20 Mart 2024 Çarşamba

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, iftar programlarımız kapsamında Servi, Gaybiefendi, Meydan ve Ali Paşa Mahallelerimiz için Cuma Pazarında düzenlenen iftar yemeğinde hemşehrilerimizle bir araya geldi.

Birlik, beraberlik, yardımlaşma ve paylaşma ayı olan Ramazan’da Kütahya Belediyemiz tarafından hazırlanan iftar sofraları ve etkinlikler, şehrimizde manevi bir ortamda yaşanmaya devam ediyor. Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık da hemşehrilerimizi aynı sofrada buluşturmak için kurulan iftar sofralarında vatandaşlarımızla bir araya geliyor. Servi, Gaybiefendi, Meydan ve Ali Paşa Mahallelerimiz için Cuma Pazarında düzenlenen iftar yemeğinde hemşehrilerimizle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Rabbim tutmuş olduğumuz oruçları, ibadetler, duaları dergahında kabul eylesin. Ramazan ayımız mübarek olsun inşallah. Her gün birkaç mahallemizde iftar programlarımız devam ediyor. Bu programlara katılan siz değerli hemşehrilerime katılımlarınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİMİZİN PARASINI SADECE MİLLETİMİZE HARCIYORUZ”

“Milletimizin parasını sadece milletimize harcıyoruz” diyerek sözlerine devam eden Başkanımız Işık, “Bir konunun özellikle altını çizmek istiyorum, her mahallemizde de söylüyorum bunu. Belediyemizin yaptığı her faaliyet, verdiği her hizmet sizlerin parasıyla yapılıyor. Zaman zaman duyuyorum, belediyenin parasıyla iftar yapılıyor diye. Tabi ki yapacağız çünkü para sizin, belediye sizin, siz bu memleketin evladısınız. Sizin hakkınız size veriliyor. Dün doğmuş çocuğumuz dahil bugün rahmetli olmuş hemşehrimize kadar Kütahya’mızda sayılan her vatandaşımız başına devletimiz bize gelir oluşturuyor. Müsaade edin de değerli hemşehrilerimize bunu çok görmeyelim. Alalım sizi evinizden Bursa’ya götürelim, Konya’ya götürelim, Ayasofya’ya götürelim. Bu sizin hakkınız. Milletimizin parasını sadece milletimize harcıyoruz. Çalmıyoruz, çaldırmıyoruz. Yemiyoruz, yedirmiyoruz. Beş yıl boyunda hiçbir ihtiyaç sahibi vatandaşımız belediyemizin kapısından boş dönmedi şükürler olsun. Yaklaşık 25 bin ailemizde 80 bin vatandaşımıza sadece Hilal Kart aracılığıyla destek olduk, yardımcı olmaya çalıştık. Sizlerle bugün bu huzuru sağladıysak, Türkiye’nin en konforlu dördüncü ili, en huzurlu beşinci ili yaptıysak bu sizlerin sayesinde oldu. Allah sizlerden razı olsun, iyi ki varsınız. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Rabbim gelecek günlerimizi bu günlerden daha iyi eylesin. Allah’a emanet olun” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 752